تاریخ انتشار خبر: 12 آذر 1398 | 21:36:16
کد خبر : 7429
50هزارمعلول از بهزیستی حق نگهداری در منزل دریافت می کنند

مدیر کل بهزیستی خوزستان در جشن روز جهانی معلولان: ۵۰هزار معلول از بهزیستی حق نگهداری در منزل دریافت می کنند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضاصدیق راد مدیر کل بهزیستی استان خوزستان ظهر امروز در جشن روز جهانی معلولان که در تالار امیران نو اهواز با حضور جمعی از مسئولین استانی و بیش از ۶۰۰ نفر از  معلولان و خانواده های آنان وبا همکاری اداره کل بهزیستی استان، جامعه خیرین استان و مجتمع خدمات بهزیستی(توانبخشی) ارکیده برگزار […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضاصدیق راد مدیر کل بهزیستی استان خوزستان ظهر امروز در جشن روز جهانی معلولان که در تالار امیران نو اهواز با حضور جمعی از مسئولین استانی و بیش از ۶۰۰ نفر از  معلولان و خانواده های آنان وبا همکاری اداره کل بهزیستی استان، جامعه خیرین استان و مجتمع خدمات بهزیستی(توانبخشی) ارکیده برگزار شد از پرداخت حق نگهداری در منزل به ۵۰ هزار معلول تحت پوشش  بهزیستی خوزستان خبر داد.

صدیق راد  ضمن تبریک  روز جهانی معلولان گفت: هدف سازمان ملل از  نام گذاری روز ۱۲ آذر (سوم دسامبر) به عنوان روز جهانی معلولان  در سال ۱۹۹۲ آن بود تا حقوق مادی و معنوی معلولان توسط NGO ها، نهادهای دولتی و معلولان پیگیری شده و راهکارهای مناسب در رفع موانع و آسیب هایی که در مسیر تردد معلولان وجود دارد فراهم شود.
وی با اشاره به شعار امسال با عنوان «ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی به توسعه فراگیر، عادلانه و پایدار»  افزود: تقریبا ۱۵ درصد جمعیت هر کشور را معلولین تشکیل می دهند و این عدد سهم بزرگی از ظرفیت های جامعه را شامل می شود.
مدیرکل بهزیستی خوزستان با تأکید بر وظایف گسترده سازمان بهزیستی در سه حوزه توانبخشی، پیشگیری از معلولیت ها و اجتماعی ادامه داد: در حال حاضر نزدیک به ۷۵ هزار معلول در بهزیستی خوزستان ثبت نام کرده اند که حدود ۵۰ هزار نفر از این عزیزان مستمری یا به عبارتی حق نگهداری در منزل دریافت می کنند.
صدیق راد بیان داشت: در ۳۲ مرکز شبانه روزی توانبخشی تحت نظارت بهزیستی استان بالغ بر۲هزار معلول نگهداری می شوند و همچنین ۶۵۰۰ دانش آموز و ۱۰۰۰ دانشجوی معلول نیز از کمک هزینه تحصیلی استفاده می کنند.
وی با اشاره به افزایش مستمری معلولان ضایعه نخاعی اظهار کرد: خوشبختانه مستمری یا حق پرستاری این عزیزان به مبلغ ۵۵۴ هزار تومان در ماه افزایش یافته است.
غلامرضا صدیق راد مدیرکل بهزیستی  در پایان ضمن ابراز امیدواری درباره تلاش های صورت گرفته در بحث مناسب سازی محیط تردد معلولان گفت: کمیته های مناسب سازی به طور مرتب در حال برگزاری است و هفدهمین جلسه نیز با حضور مدیران کل دستگاه های دولتی در استانداری برگزار شد و تمام دستگاه ها مکلف شدند این موضوع را رعایت کنند.