تاریخ انتشار خبر: 1 مهر 1397 | 16:22:05
کد خبر : 3535
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت:

مدیریت کشت پاییزه باید از هم اکنون در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گیرد و اجازه ندهیم این مساله به یک بحران تبدیل شود.

به گزارش زاگرس نشینان کیامرث حاجی زاده مدیرکل بحران استان روز یکشنبه در شورای کشاورزی خوزستان در استانداری اظهار داشت: اگر مدیریت درستی در زمینه کشت پاییزه صورت پذیرید فشاری به دستگاه های مرتبط با ان مانند سازمان اب و برق استان ، جهاد کشاورزی و غیره نیز وارد نمی شود. وی با اشاره به […]

به گزارش زاگرس نشینان کیامرث حاجی زاده مدیرکل بحران استان روز یکشنبه در شورای کشاورزی خوزستان در استانداری اظهار داشت: اگر مدیریت درستی در زمینه کشت پاییزه صورت پذیرید فشاری به دستگاه های مرتبط با ان مانند سازمان اب و برق استان ، جهاد کشاورزی و غیره نیز وارد نمی شود.

وی با اشاره به این که در حوزه پیش بینی و پیشگیری در استان ضعف وجود دارد افزود: انتظار داریم برای کشت پاییزه تعامل میان دستگاه ها صورت گیرد و در ستاد خشکسالی باید نقاط ضعف را بررسی کنیم.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به مشکلات کشت تابستانه  ادامه داد: برخی از مسایل  حوزه کشاورزی و کشاورزان در کمیته امنیت و انتظامات بررسی شد این در حالی است که این گونه مسایل اجتماعی نباید به این سطح برسد.

وی یاداور شد: در مجموع برایند وضعیت تابستان در استان مثبت ارزیابی می شود.

حاجی زاده با اشاره به مشکلات حوزه آب ادامه داد: وضعیت آبادان و خرمشهر در سال ۸۸ و ۸۷ به مراتب از وضعیت تابستان سال جاری بهتر بود اما تابستان امسال این موضوع مدیریت شد چراکه به صورت تیمی برای آن کار انجام شد.

وی ادامه داد: تابستان سال جاری بسیار سخت بود و براساس گزارشی که در بحث اقلیم و خشکسالی ما از آن به عنوان ابر بحران یاد کردیم به زعم کارشناسان منطقه و بین المللی شدیدترین خشکسالی در ۷۰ سال اخیر  به شمار می رفت

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تناکید کرد: برون رفت از این وضعیت کار بسیاری بزرگی در بخش آب شامل آب شرب، آب کشارزی، آب صنعتو شیلات  و در  بخش برق است.

وی اظهار داشت: در استان های همجوار مانند بوشهر و سایر استان‌ها که درجه حرارتی مانند استان خوزستان و شاید کمتر داشتند شاهد هستیم که چهار تا پنج ساعت خاموشی با برنامه داشتند ولی در خوزستان این مساله به کمک دستپاه های مختلف استان مدیریت شد و به جرات می توان گفت اگر مدیریت ارشد استان پای کار نمی آمد ما از این بحران عبور نمی‌کردیم.

حاجی زاده ادامه داد: در بحث آب نیز مانند برق مدیریت صورت گرفت اگرچه شاید کاستی هایی وجود داشته باشد اما تلاش شد تا مدیریت بهتری نسبت به گذشته انجام شود.