تاریخ انتشار خبر: 19 تیر 1402 | 17:09:01
کد خبر : 14566
علیرضا دانشی:در سال گذشته معادل 10 سال، كار علمی و پژوهشی صورت گرفته

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با رویکرد جدید وزارت نفت و همچنین تمرکز بر دانش بنیان کردن صنعت نفت، توانستیم میزان عملکرد پژوهشی و علمی را به حدود ۱۸ برابر سال‌های قبل برسانیم که این نشان از وقوع یک انفجار علمی و پژوهشی است

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،علیرضا دانشی، در مراسم بهره‌برداری از مبدل حرارتی در واحد نمکزدایی میدان منصوری، ضمن خیر مقدم به نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار داشت: حجت الاسلام موسوی فرد، شخصی پرتوان و پیگیری هستند که این مسئله، مشوق مهم تلاشگران صنعت استان خوزستان است. وی در تشریح آیین بهره‌برداری از مبدل […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،علیرضا دانشی، در مراسم بهره‌برداری از مبدل حرارتی در واحد نمکزدایی میدان منصوری، ضمن خیر مقدم به نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار داشت: حجت الاسلام موسوی فرد، شخصی پرتوان و پیگیری هستند که این مسئله، مشوق مهم تلاشگران صنعت استان خوزستان است.

وی در تشریح آیین بهره‌برداری از مبدل حرارتی واحد نمکزدایی منصوری افزود: میدان منصوری از دو مخزن آسماری و بنگستان تشکیل شده که ظرفیتی معادل تولید روزانه ۲۵۸ هزار بشکه را دارد که به علت شرایط مخزن در در سال ۹۶ واحد نمکزدایی با یک مبدل خارجی بهره‌برداری شد اما در مدت یک سال مشکل پیدا کرد و از مدار خارج شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ادامه داد: با نظر و همت کارشناسان صنعت نفت جنوب، تمرکز از خارج کشور به تولیدات داخلی معطوف شد و طراحی و تولید مبدل حرارتی بومی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان داخلی در برنامه کاری قرار گرفت که امروز ثمره این اعتماد و همت جهادی در رونمایی از این مبدل کاملا بومی برای همگان آشکار شد.

وی در خصوص جزئیات این طرح گفت: این مبدل حرارتی ظرفیت کیفیت زایی روزانه ۷۰ هزار بشکه در روز را دارد که هزینه ساخت آن حدود یک چهارم نمونه خارجی آن بوده است.

دانشی در تشریح اقدامات صورت گرفته در دو سال گذشته نیز اذعان داشت: طی سال ۱۴۰۱ میزان هزینه کرد، عمکلرد و اقدامات معادل ۴ سال قبل از آن بوده است که البته این میزان رضایت بخش نیست.

وی ادامه داد: آمار دیگری که لذت بخش است در زمینه کارهای پژوهشی و علمی است که در ۱۰ سال قبل از سال ۱۴۰۱ میزان اعتبارات پروژه‌های پژوهشی مجموعا حدود ۸۰ میلیارد تومان بوده که صرفا در سال ۱۴۰۱ این رقم به حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است و این نشان از یک انفجار علمی و پژوهشی در صنعت نفت است که آثار آن را به زودی خواهیم دید البته در برنامه خود داریم این رقم را تا انتهای امسال به ۳۵۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

مدیرعامل مناطق با اشاره به افتتاح پروژه آبرسانی غدیر مناطق نفت اهواز گفت: سال‌ها بهره داشتن از آب شرب سالم آرزوی کارکنان نفت و خانواده آنان بود که با تلاش جهادی کارکنان، توانستیم آب شرب سالم از طرح آبرسانی غدیر را به مناطق اداری، مسکونی و بیمارستانی برسانیم هرچند در برنامه خود داریم طرح‌های متعدد دیگری را تا انتهای سال با حضور و حمایت امام جمعه محترم اهواز به بهره‌برداری برسانیم.