تاریخ انتشار خبر: 4 اسفند 1397 | 08:36:59
کد خبر : 4539

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز

زاگرس نشینان-محصول نیشکر برداشتی در بالاترین کیفیت قرار دارد/ پیشرفت در نیشکر با بهره گیری از توان داخلی حاصل شد/ساخت ۱۲ مدرسه و بازسازی بیش از ۵۰ مدرسه در کارنامه مسئولیت های اجتماعی نیشکر / بیش از ۹۹ درصد نیروهای شاغل در نیشکر بومی هستند/ شرکت توسعه نیشکر دوستدار محیط زیست است

به گزارش زاگرس نشینان مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار کرد: برداشت نیشکر در کشت و صنعت های تابعه در حال انجام است و این محصول در بالاترین کیفیت خود قرار دارد. ساخت ۱۲ مدرسه  و تجهیز و بازسازی بیش از ۵۰ مدرسه در روستاها و شهرهای  مجاور طرح های نیشکری در کارنامه مسئولیت های اجتماعی توسعه نیشکر است. توسعه نیشکر تنها شرکتی است که بیش از ۹۹ درصد نیروهای شاغل در آن از  نیروهای بومی خوزستان هستند.

 دکتر محمود شمیلی  جمعه ۳ اسفندماه ۹۷ به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز گفت: انقلاب اسلامی ارمغان آور اتحاد، انسجام، اقتدار و وحدت در کشور عزیزمان ایران اسلامی است و اکنون که در ۴۰ سالگی و دهه پنجم انقلاب قرار داریم از همدلي و همراهي و همکاري و همزباني همه مردم شريف و آگاه ایران اسلامی به خود می بالیم و خدای تبارک و تعالی را شاکریم.
وی افزود: در حالی که در دوران بلوغ و ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، با افتخار اعلام می کنم که شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی که بدون شک از برکات و دستاوردهای بزرگ این نظام مقدس است، پا به مرحله ۳۰ سالگی گذاشته است و همپای انقلاب عظیم ملت ایران با جانفشانی کارگران، کشاورزان، صنعتگران و مجموعه خدومش رشد کرده، به بالندگی رسیده و در دل انقلاب اسلامی ، یک انقلابی صنعتی و کشاورزی را در کشور رقم زده است.
شمیلی گفت: هم اکنون پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی در شرایطی قرار گرفته ایم که با وجود تحریم های همه جانبه استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی، با بهره گیری از توان داخلی توانستیم پیشرفت‌های ژرفی در بزرگترین طرح کشاورزی و صنعتی ایران داشته باشیم . رضایتمندی مردم به عنوان نقطه هدف و غایی ، همواره مورد توجه مدیران و پرسنل شرکت توسعه نیشکر به‌ عنوان کارگزاران نظام بوده است.
مدیرعامل توسعه نیشکر و صنایع جانی تصریح کرد: از این رو در راستای افزایش این رضایمندی ها عمل به مسئولیت های اجتماعی خود را با جدیت دنبال کردیم تا به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که می فرماید: « ما هرچه خدمت بکنیم به این ملت، کم خدمت کرده ایم، جامه عمل بپوشانیم.
شمیلی افزود: با برنامه ریزی هایی که در مجموعه توسعه نیشکر انجام شده است، در کمتر از ۵ سال به تولیدی بالغ بر ۱۰ میلیون تن محصولات مختلف کشاورزی دست پیدا می کنیم و ۵۰ درصد تولید صنایع و کشاورزی در استان خوزستان را به خود اختصاص می دهیم.
وی گفت: در محضر مردم غیور استان خوزستان مفتخرم که اعلام کنم پرسنل تلاشگر شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی هیچگاه مردم ، روستاییان و افراد مناطق محروم و ساکن در اطراف طرح های نیشکری را در هنگام بروز مصائب و مشکلات تنها نگذاشتند و خدمت به آنان را چون گوهری گرانقدر بر تارک پیشانی خود ارج دانسته و به آن عمل کردند.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اضافه کرد: . فداکاری های مردان توسعه نیشکر در رفع مشکلات پیش آمده در سیل اخیردر شعیبیه و حضور شبانه روزی همکاران عزیزم در کنار مردم سیل زده استان خوزستان ،گواهی راستین بر این ادعاست.
وی گفت: ساخت ۱۲ مدرسه  و تجهیز و بازسازی بیش از ۵۰ مدرسه در روستاها و شهرهای  مجاور طرح های نیشکری، احداث پل بر روی رودخانه کارون و در فاصله بین اهواز و خرمشهر، توسعه و گسترش راه های ارتباطی روستایی و کمک به رفع مشکلات زیر ساختی، اعزام تیم های پزشکی و درمان رایگان روستاییان، تکریم بیش از ۷۰۰ یتیم و پایش پزشکی و درمان روستاییان دارای بیماری خاص از اقدامات شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خویش است.
شمیلی با اشاره به اینکه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در حوزه تولید، اشتغال  و محیط زیست نیز دستاوردهای ارزشمندی داشته است، تصریح کرد: توسعه نیشکر و صنایع جانبی دارای خانواده ای به وسعت  ۱۰۰ هزار نفری در خوزستان است و این شرکت توانسته است با ایجاد اشتغالی بالغ بر ۲۰ هزار نفر در تامین معیشت تعداد زیادی از مردم استان نقش داشته باشد.
وی گفت: در مجموعه هفتگانه توسعه نیشکر بالغ بر ۸ هزار نفر اشتغال به صورت روستایی ایجاد شده است و توسعه نیشکر و صنایع جانبی تنها شرکتی است که بیش از ۹۹ درصد نیروهای شاغل در آن از  نیروهای بومی خوزستان است.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: استراتژی شرکت توسعه نیشکر درخصوص اشتغال، در اولویت نخست تامین نیروی انسانی از روستاهای حاشیه طرح، در اولویت دوم از شهرهای همجوار و در گام سوم تامین نیروی انسانی از کل استان خوزستان می‌باشد. که بدون شک این روند هم به لحاظ اقتصادی و هم از نظر اجتماعی منافع مردم و شرکت را به صورت همزمان تامین کرده است.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با تاکید بر اینکه این شرکت دوستدار محیط زیست است، افزود: بیش از ۳۰ درصد مزارع نیشکر برداشت سبز صورت می گیرد و این برداشت سبز نیز توسط دستگاه هایی به نام  دروگر نیشکر که  برای اولین بار به دست صنعتگران نخبه و متخصص این شرکت ساخته  و بومی سازی شده است، انجام می شود.
همچنین در راستای حفظ محیط زیست در کنار سطح سبز ۸۴ هزار هکتاری نیشکر، که همچون کمربند سبزی در مقابل ریزگرد ها عمل می کند، بیش از ۴ میلیون اصله نهال مثمر و غیرمثمر توسط این شرکت کاشته  شده است تا گام ارزشمند دیگری در راستای حفظ منابع طبیعی ارزشمند این استان برداریم.
وی گفت: در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برای اولین بار در تاریخ این کشور ، از زهاب برای پرورش ماهی و میگو و کاشت نخل و کشت گندم و جو و پنبه استفاده شد تا ضمن حفظ منابع آبی و توجه به محیط زیست ، خودکفایی و بهره وری در تولیدات محصولات آبی و کشاورزی در استان  افزایش یابد  و به زودی از طریق زهاب نیشکر کانون ریزگردها مهار شده و اقتصاد و اشتغال در استان رونق می یابد.
سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز گفت: ارزش اقتصادی صنعت نیشکر در عرصه ملی تنها به تامین بیش از ۵۰ درصد شکر تولیدی کشور خلاصه نمی‌شود ، بلکه تولید بیش از ۳۳ میلیون لیتر الکل طبی در کشور ، ظرفیت تولید ۱۰ هزار تن خمیرمایه ، پتانسیل تولید ۱۳۲ هزار متر مکعب MDF و بیش از ۵۰ هزار تن خوراک دام ، توسعه نیشکر را به عنوان بزرگترین تولید کننده شکر، الکل و خمیرمایه در کشور قرار می‌دهد.
شمیلی گفت: هم اکنون با تلاش همکارانم عملیات برداشت نیشکر در کشت و صنعت های تابعه در حال اجراست و کارخانه های شکر در حال تولید این محصول ارزشمند و استراتژیک هستند . گرچه بارندگی های مستمر اخیر اندکی برداشت را به تعویق انداخته است اما به لطف الهی محصول نیشکر در بالاترین کیفیت خود قرار دارد.
وی در پایان یادآور شد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر اعلام می‌کنیم که بر سر عهد و پیمان خود با شهدا، امام شهدا و رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم و برای پیشرفت انقلاب اسلامی با تمامی توان تلاش می‌کنیم‎.