تاریخ انتشار خبر: 15 اسفند 1402 | 12:30:58
کد خبر : 15502
از فعالان عرصه PIMS نفت و گاز مارون تقدیر شد

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون طی مراسمی ( سه شنبه ۸ اسفند) از ارزیابان ریسک کارگروه هماهنگی و نظارت بر انسجام خطوط لوله این شرکت تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، قباد ناصری مدیرعامل شرکت نفت و گاز مارون انجام ارزیابی ریسک حدود هزار و دویست کیلومتر خطوط لوله اصلی و کمکی توسط تیم ارزیابی ریسک این شرکت بر اساس استانداردهای مندرج در سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله(PIMS) که برای نخستین بار در این شرکت  تحقق یافته است را یک اقدام […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، قباد ناصری مدیرعامل شرکت نفت و گاز مارون انجام ارزیابی ریسک حدود هزار و دویست کیلومتر خطوط لوله اصلی و کمکی توسط تیم ارزیابی ریسک این شرکت بر اساس استانداردهای مندرج در سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله(PIMS) که برای نخستین بار در این شرکت  تحقق یافته است را یک اقدام جهادی و باورمندانه توصیف کرد و گفت: این واحد تاثیر بسزایی بر هدفمندی در برنامه ریزی های سازمان دارد و خوشبختانه دستاوردهای منحصربفردی را تحقق بخشیده اند که در نوع خود بی نظیر است.

وی افزود: یکی از مسائل مهم در خصوص PIMS، ساختار سازمانی است که می بایست از نظر کمی و کیفی ارتقاء یابد؛ پیگیری های لازم در این خصوص انجام و امید می رود به زودی شاهد تحقق این مهم باشیم.

علیرضا یزدانی کچویی، معاون مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر نظام انسجام خطوط لوله، این واحد را پیشتاز و پیشرو در تمامی عرصه های تخصصی دانست و عملکرد کارگروه PIMS شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون نسبت به شاخص های مدنظر را قابل قبول و سطح بالا ارزیابی کرد.

در ادامه، سرپرست واحد PIMS شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به ارائه گزارش زیر مجموعه خود پرداخت و اظهار داشت: برنامه ریزی کارگروه شامل حذف نقاط بحرانی، حذف گیره های موقت، احداث ساپورت های سیمانی، ایمن سازی خطوط در تقاطع با جاده های مواصلاتی اصلی و فرعی، ایمن سازی و تغییر مسیر خطوط لوله از مجاورت روستاها بود که پس از شناسایی نقاط دارای ریسک(در کلیه سطوح)، به انجام رسید.

کامران تقی زاده به برنامه ریزی کامل انجام شده برای سال ۱۴۰۳ نیز اشاره کرد و افزود: عزم جدی برای استمرار تولید پایدار در شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون وجود دارد و همه برنامه ها بر ادامه روند موفقیت آمیز سال جاری تمرکز دارند.

شایان ذکر است، در پایان از ۱۱ ارزیاب ریسک شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون که توانسته بودند ۵۰۸ رشته خط شامل ۹۷ رشته خط اصلی و کمکی، ۳۹۰ رشته خط جریانی و ۲۱ رشته خط تزریقی را مورد ارزیابی قرار دهند، تقدیر به عمل آمد.