تاریخ انتشار خبر: 29 مهر 1398 | 19:30:06
کد خبر : 6832
خطری سدهای خوزستان راتهدیدنمی کند.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از آمادگی و ظرفیت مناسب سدهای استان جهت کنترل سیلاب‌های احتمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛فرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان آب وبرق خوزستان  اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبنی بر بارش باران و هشدار مدیریت بحران استان در خصوص احتمال افزایش رواناب‌ها و سیلاب‌های محتمل، اقدامات لازم برای کنترل سیلاب‌های احتمالی صورت گرفته است. وی افزود: سد‌های استان آمادگی و ظرفیت مناسب جهت کنترل […]

خطری ‌سدهای خوزستان را تهدید نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛فرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان آب وبرق خوزستان  اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبنی بر بارش باران و هشدار مدیریت بحران استان در خصوص احتمال افزایش رواناب‌ها و سیلاب‌های محتمل، اقدامات لازم برای کنترل سیلاب‌های احتمالی صورت گرفته است.
وی افزود: سد‌های استان آمادگی و ظرفیت مناسب جهت کنترل سیلاب‌های احتمالی را دارند و از این حیث خطری پائین‌دست سد‌ها را تهدید نمی‌کند.
ایزدجو با بیان اینکه در حال‌ حاضر رصد دقیق شرایط آب و هوایی و حجم ورودی آب در سازمان آب و برق صورت گرفته و تمهیدات مناسب در نظر گرفته شده است، گفت: در صورت فعال شدن مسیل‌های بعد از سدها، با برنامه‌ریزی و کاهش خروجی‌ها، آب در رودخانه‌ها تنظیم شده و اجازه تداخل این جریان‌ها و افزایش رواناب سیلابی داده نخواهد شد.
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در پایان افزود: از مردم تقاضا داریم در زمان وقوع بارش‌ها به‌دلیل نوسانات طبیعی آب در رودخانه‌ها، از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه و یا محل گذر مسیل‌ها اجتناب کرده و رعایت احتیاط را به عمل آورند.