تاریخ انتشار خبر: 7 اردیبهشت 1400 | 15:52:09
کد خبر : 10074
یادداشتی از سیدحمیدحسینی:

مجلس شورای اسلامی کجای معادلات کلان حکومت است؟

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سیدحمیدحسینی فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان: مجلس شورای اسلامی کجای معادلات کلان حکومت است؟ مجلس انقلابی با هیاهوی بسیار  در خردادماه ۹۹ آغاز به کار کرد و قرار بود طرحی نو در افکند. که یکباره سر از دنا پلاس اتوماتیک و وام چند میلیونی در آورد. در یکسال گذشته برخی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سیدحمیدحسینی فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان: مجلس شورای اسلامی کجای معادلات کلان حکومت است؟

مجلس انقلابی با هیاهوی بسیار  در خردادماه ۹۹ آغاز به کار کرد و قرار بود طرحی نو در افکند. که یکباره سر از دنا پلاس اتوماتیک و وام چند میلیونی در آورد.
در یکسال گذشته برخی اجناس بیش از ۶۰ درصد افزایش قیمت داشتند اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وجود گرانی ها و کمیابی مواد غذایی نتوانست وزیر صمت را بازخواست کند.
بازار بورس در یکسال گذشته مطلق قرمز بود و اعتراضات شدید مردم به نحوه ی مدیریت بورس و بازار سرمایه را در پی داشت اما صدایی از مجلس به بیرون مخابره نشد و حتی قادر به نبودند وزیر اقتصاد را سین جیم کنند.

مجلسلیان التهابات آب و منابع آبی و پروژه های انتقال آب را می بینند اما در مقابل وزیر نیرو کاری از دستش بر نمی آید.

در روزهای اخیر مذاکرات هسته ای در وین جریان دارد اما مجلس هیچ اطلاعی از امور و کیفیت ان ندارد.

تفاهمات قراردادهای بلندمدت با چین بسته شده است اما مجلس نامحرم است. و از مفاد آن بی اطلاعند و سکان آن را رییس سابق به دست گرفته است.

جداول بودجه در خفا و دور از چشم نماینده ها تغییر می کند اما مجلس خم به ابرو نمی آورد.

اولویت برخی نمایندگان تغییر کرده است یا توان کارشناسی و صلاحیت های حرفه ای نمایندگان متناسب با برنامه های کلان حاکمیتی و قانون گذاری نیست؟

به نظر میرسد دخالت های مستمر در امور اجرایی و عزل و نصب های شهری و روستایی بزرگترین دغدغه ی این روزهای برخی نمایندگان است.
اگر این روند متحول نشود شاهد یکی از ضعیف ترین مجالس در نظام جمهوری اسلامی خواهیم بود که ابزارهای خود یعنی سوال و استیضاح و تحقیق و تفحص را از دست داده و خلع سلاح شده اند.