تاریخ انتشار خبر: 3 اسفند 1396 | 11:56:21
کد خبر : 2115
استاندار تاکید کرد:

لزوم افزایش زیرساخت های ورزشی در خوزستان

استاندار خوزستان با بیان این که سرمایه گذاری در زمینه روحی، جسمی و روانی استان، سرمایه گذاری برای تمام کشور خواهد بود، گفت: امیدوارم سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های ورزشی در خوزستان افزایش پیدا کند. به گزارش زاگرس نشینان، غلامرضا شریعتی در نشست مشترک فدراسیون های ورزشی که با حضور وزیر ورزش در اهواز […]

استاندار خوزستان با بیان این که سرمایه گذاری در زمینه روحی، جسمی و روانی استان، سرمایه گذاری برای تمام کشور خواهد بود، گفت: امیدوارم سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های ورزشی در خوزستان افزایش پیدا کند.

به گزارش زاگرس نشینان، غلامرضا شریعتی در نشست مشترک فدراسیون های ورزشی که با حضور وزیر ورزش در اهواز در حال برگزاری است، اظهار کرد: باتوجه به وجود رودخانه های پرآب در خوزستان که یک سوم آب های جاری کشور هستند و همچنین هوای نسبتا گرم استان، ورزش شنا در بین مردم استان به ویژه جوانان گسترده است.
وی با بیان این که نسبت به ایجاد زیرساخت های لازم در حوزه ورزش شنا توجه خوبق صورت نگرفته است، گفت: مردم به صورت سنتی از رودخانه ها استفاده می کنند و این مسئله باعث شده که بیشترین تعداد غرق شدگان رودخانه ای کشور در پنج سال اخیر به خوزستان اختصاص داشته باشد.
استاندار خوزستان افزود: در این زمینه باید طرح و سند جامعی برای خوزستان تدوین شود، البته جلساتی هم در سطح کشور تشکیل شده است و به صورت تخصصی آن را دنبال می کنیم.
وی بیان کرد: با توجه به گرمای طولانی در خوزستان و تغییر اقلیم بیش از ۵۵ روز از سال جاری را شاهد گرمای بالای ۴۹ درجه بودیم، در حالی که این روزها در سال گذشته ۱۳ روز بود؛ بنابراین باید به توسعه سال های ورزشی سرپوشیده مجهز به سیستم های سرمایشی توجه جدی داشته باشیم.
شریعتی گفت: میانگین سرانه فضای ورزشی خوزستان از میانگین کشوری پایین تر است و شهرهایی مثل ایذه و رامهرمز به عنوان قطب کشتی یا شهرهای دیگر که ظرفیت های پررنگی دارند، باید بیشتر در کانون توجه قرار بگیرند.
شریعتی بیان کرد: اگر شرایط بیشتری برای بروز استعدادهای ورزشی فراهم و زیرساخت ها نیز تقویت شوند، قول می دهیم که ورزشکاران خوزستانی در مجامع بین المللی برای کشور افتخارآفرینی کند.
وی افزود:با توجه به مسائلی همچون ریزگردها مردم خوزستان در معرض آسیب پذیری بیشتری در حوزه سلامت هستند، بنابراین باید بالاتر از حد استاندارد زیرساخت های ورزشی را برای مردم فراهم کرد تا امکان ورزش برای آن ها بیشتر تامین شود و خطرات و ریسک های در معرض خود را جبران کنند.
شریعتی با بیان این که سرمایه گذاری در زمینه روحی، جسمی و روانی خوزستان، سرمایه گذاری برای تمام کشور خواهد بود، افزود: امیدوارم سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های ورزشی در خوزستان افزایش پیدا کند.