تاریخ انتشار خبر: 26 خرداد 1401 | 16:18:00
کد خبر : 13267
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

قطع برق دغدغه واحدهای تولیدی خوزستان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: قطعی برق واحدهای تولیدی به یکی از دغدغه های تولید کنندگان این استان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، امیرحسین نظری رییس سازمان صمت خوزستان صبح امروز در نشست معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزیر صمت در سالن اجتماعات شهرک صنعتی شماره چهار اهواز که با حضور جمعی از صنعتگران  و مسئولان استانی تشکیل شد اظهار کرد: دمای بالای ۵۰ درجه خوزستان علاوه بر بالا بردن هزینه تمام شده تولید باعث شده در سه ماه تابستان با کاهش تولید مواجه شویم.

وی افزود: متاسفانه در تابستان سهمیه برق واحدهای تولیدی کاهش و یا قطع می شود که باعث ضرر و زیان واحدهای تولیدی شده است.

نظری با بیان اینکه در صنایع مادر و بزرگ این قطعی برق زیان بیشتری را وارد می کند ادامه داد: در کارخانه فولاد قطع برق بالای ۵۰۰ هزار تن کاهش تولید شمش را در پی دارد ضمن اینکه قطعی برق واحدهای تولیدی را با ضرر و زیان زیادی مواجه کرده است.

رییس سازمان صمت خوزستان عنوان کرد: در مناطق سردسیر کشور با کاهش برق مصارف خانگی ،از انرژی برق برای تولید استفاده می شود اما در خوزستان چنین چیزی امکان پذیر نیست.

وی افزود: به همین دلیل انتظار سهمیه برق بیشتری از دیسپاچینگ برای تولید استان داریم.

نظری گفت: در زمستان نیز  قطع گاز واحدهای تولیدی باعث زمین گیر شدن آن ها می شود.

رییس سازمان صمت خوزستان با اشاره به مشکل دیگر صاحبان صنایع گفت: ماشین آلات برخی واحدهای تولیدی  به مدت طولانی در گمرک متوقف شده و ترخیص نمی شوند که باعث تخریب و فرسوده شده ماشین ها شده است.

امروز پنجشنبه معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزیر صنعت، معدن و تجارت برای شرکت در نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و بازدید از چند واحد تولیدی در سفری یک روزه به اهواز سفر کرد.