تاریخ انتشار خبر: 26 دی 1400 | 13:46:44
کد خبر : 11821

قحط الرجال در جبهه انقلابیون خوزستان

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛بزرگ ترین کارکرد احزاب علاوه بر برنامه ریزی برای اداره حکومت و سیاست ورزی ، پرورش نیروهای نخبه ی سیاسی و اجرایی برای مناصب مدیریتی است . یک بررسی تطبیقی نشان می دهد شبکه ی نیروهای انسانی احزاب اصلاح طلب در خوزستان اگر چه به لحاظ کمی قابل مقایسه با اصولگرایان […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛بزرگ ترین کارکرد احزاب علاوه بر برنامه ریزی برای اداره حکومت و سیاست ورزی ، پرورش نیروهای نخبه ی سیاسی و اجرایی برای مناصب مدیریتی است .

یک بررسی تطبیقی نشان می دهد شبکه ی نیروهای انسانی احزاب اصلاح طلب در خوزستان اگر چه به لحاظ کمی قابل مقایسه با اصولگرایان نیست اما به لحاظ کیفی و کار تشکیلاتی از سطح بالاتری برخوردار هستند.

تشتت و اختلافات درون گروهی اصولگرایان از یک سو و فقدان نیروهای متخصص از سوی دیگر باعث شده است که حلقه ی مدیران اعتدال و اصلاحات هنوز در استان بار ضعف و واگرایی جبهه ی رقیب را بر دوش بکشند.

از طرف دیگر نمایندگان مجلس که در دولت روحانی موفق شدند اکثر نیروهای ستادی و قومی و محفلی خود را در ادارات و فرمانداری ها چینش کنند اکنون در مقابل تغییرات مدنظر جبهه ی انقلابیون مقاومت کرده و بصورت پنهان و زیرپوستی ، استاندار و تشکیلات اصولگرای عقبه ی دولت را به چالش می کشند.

استاندار خوزستان بارها در سخنان خود از ضرورت حذف و جایگزینی عوامل وضعیت موجود خبر داده است اما تا این لحظه حتی چیدمان مدیران ستادی استانداری را نیز نتوانسته است به سامان برساند.

وجود ۲۳ فرماندار عمدتا بی انگیزه و تابع نمایندگان مجلس و ناهماهنگ با گفتمان دولت انقلابی باعث شده است که مردم به این باور برسند که نه خانی امده و نه خانی رفته است.
اگر جمع بندی استانداری خوزستان و عقلای جبهه ی انقلاب اسلامی آن است که وضع موجود ایده ال است چرا ان همه هجمه ی ناجوانمردانه علیه دولت رو داشته اند ؟
ولی اگر با کمبود نیروی متخصص و دارای رزومه ی کافی در استان مواجه اند بهتر است لژیونرهایی از اصفهان و تهران و جاهای دیگر وارد کنند تا بیش از این شاهد خسران خسروان و خجلت نیروهای انقلابی در شهر ها و خوش رقصی فرمانداران برای نمایندگان مجلس نباشیم.