تاریخ انتشار خبر: 13 اردیبهشت 1400 | 14:49:12
کد خبر : 10096
یادداشتی از سیدحمیدحسینی:

قابل توجه نمایندگان محترم مجلس آن هم از نوع انقلابی

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدحمیدحسینی فعال سیاسی -اجتماعی در یادداشتی باعنوان : قابل توجه نمایندگان محترم مجلس آن هم از نوع انقلابی نمایندگان دوره یازدهم مجلس باشعارانقلابی بودن شدیدوفاداری با آرمانهای انقلاب و پاسخگو کردن دولت آن هم از نوع تدبیروامیدبه مجلس شورای اسلامی راه یافتند.که مجموع نمایندگان استان خوزستان در این نوع و اینگونه […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدحمیدحسینی فعال سیاسی -اجتماعی در یادداشتی باعنوان : قابل توجه نمایندگان محترم مجلس آن هم از نوع انقلابی

نمایندگان دوره یازدهم مجلس باشعارانقلابی بودن شدیدوفاداری با آرمانهای انقلاب و پاسخگو کردن دولت آن هم از نوع تدبیروامیدبه مجلس شورای اسلامی راه یافتند.که مجموع نمایندگان استان خوزستان در این نوع و اینگونه شعارها بینظیرتر بوده اند.

بنده می نویسم چون تاریخ قضاوت خواهد کرد ودر آخرت نیز علاوه بر پاسخگویی اعمال خود ،در برابر این جمعیت میلیونی نیز پاسخگو خواهیم بود.

نمایندگان مجلس انقلابی بالاخص نمایندگان خوزستان: اهواز،رامهرمز ایذه و باغملک ، مسجدسلیمان،اندیمشک،شوشترو… نامه ای را با امضا؛حضرات در حمایت از ضعیف ترین عضو کابینه دولت روحانی دیدم هر چه فکر کردم علت این حمایت را متوجه نشدم. اما برای شما شرح می دهم شما در روزی این نامه را امضا کردید که بیش از چهارصد هموطن عزیز بدلیل بی تدبیری وزارت بهداشت ودرمان در زیر خروارهاخاک آرامیدندودر روی خاک هزاران خانواده در غم آنها سوختند.

نمایندگان مجلس انقلابی دادن اعتبارات بابت ساخت و سازهای بیمارستان ها و مراکز درمانی و دادن تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی توسط وزارت بهداشت بالاخص معاونین همیشه در سفر دکترنمکی، یک مطالبه است نه منت که اگر این تجهیزات و اعتبارات را اگر قبل نداده اند که جای سوال و فریاد است چون اجحاف در حق مردم بوده و اگر با نامه و سفارش شما نی دهند باز جای سوال است که مگر کار وزارتخانه بر اساس سطح بندی و نیاز هر منطقه نیست. اینکه پای نامه من نماینده قول بدهند یهنی در آن وزارتخانه هیچ برنامه‌ای وجود ندارد. و قول دادن صرفا ناشی از بی برنامگی و خالی بودن برنامه از قانون و اصول است .پس نماینده در هر دردو صورت آن معاون باید پاسخگو باشد .

برادران انقلابی و ولایی

اگر بیماری از ایذه بابت یک کار درمانی و تشخیصی به مرکز استان می رود شما باید پاسخگو باشید و اگر دراین روزها تجهیزات پزشکی داده می شود جای پرسشگری باقی است که چرا امروز ودر پایان دولت به فکر محرومین افتاده اید. آن محروم و بیماری که قبل از من به او ظلم شده بود چه پاسخی برایش داریم.

نمایندگان انقلابی و ولایی
آیا از وزارت بهداشت سوالات ذیل را مطالبه کرده اید:

۱-وزارت بهداشت یک هزارمیلیارد یوروی صندوق توسعه ملی را چگونه توزیع کرد؟

۲-اعتبارات سال گذشته یک درصد ارزش افزوده و طرح تحول نظام سلامت چگونه و کجا هزینه گردید؟

۳-درسال گذشته چند دستگاه MRI و سی تی اسکن آن هم با اسلایزبالا و دستگاه آنژیوگرافی خریداری شد.پول آنها از چه محلی تامین شدومعیارتوزیع دکترجان بابایی چه بوده؟

۴-علت تاخیر در تامین واکسن مردم چه بوده است وبراساس کدام مناقصه یا مزایده تولید واکسن به شرکت اکتور واگذار گردید؟

۵-شعارهای داغ آقای نمکی درخصوص ایجادزیرساخت های الکترونیک سلامت و…چه شد ؟وچرااجرایی نشد؟

۶- برخی مدیران فعلی وزارت بهداشت ودرمان چگونه و باشتاب درجه استادی را بدون حضور در مراکز درمانی وعلمی دریافت می کنند؟ روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور به ویژه تهران ،شهید بهشتی و شیراز چگونه این احکام را جاری می کنند،

ودههاسوال دیگرکه وظیفه نمایندگی شما بوده است.نه حمایت چشم بسته…

اما نمایندگان مردم خوزستان با کدام معیار بهداشت ودرمان استان محروم خوزستان از نمکی حمایت کردید:

الف:خواهشمندم به لحاظ توزیع تجهیزات پزشکی و اعتبارات یکی از شهرهای استان خوزستان نظیر ایذه،خرمشهر و آبادان را حتی با جمعیت و وسعت بیشتر با یکی از شهرهای شمالی کشور نظیر بابل مقایسه کنید.

ب:به عنوان یک خبرنگار اجتماعی درخصوص اعتبارات و تجهیزات توزیع شده از محل کرونا مقایسه ای بین شهرهای استان و استانهای همجوار نظیرلرستان ،شهرکرد،کهگیلویه نمودم به یکی از شهرهای این استانها با جمعیت پنجاه الی شصت هزار نفر دستگاه MRI داده شده است این درحالیست که برخی از شهرهای ما باجمعیت بالای دو یا سه برابر نظیرایذه، اندیمشک وشوش فاقد این دستگاه هستند.

نمایندگان مجلس انقلابی خوزستان به کدام سطح بهداشت و درمانی در استان خوزستان می بالید،کدام بیمارستان در طول دوسال اخیر در خوزستان کلنگ زنی شده است؟

از مجموع دستگاههایMRI ،سی تی اسکن و آنژیو گرافی به ویژه دستگاه آنژیوگرافی مغزی (اهدایی بانک جهانی)چه تعدادبه استان خوزستان تعلق گرفت.

عکس گرفتن با وزیر آوردن معاون کل و معاون درمان به شهرهای استان وانجام تشریفات و سروصدا در سایت محلی و استانی کار نمایندگان دوره قبل بود آنها مانند شما انقلابی نبودندشما آمده اید کار انقلابی کنید،سوال کنید،مطالبات مردم را در مجلس فریاد بزنید.نه اینکه بخاطر چند انهمسو بشویدبا آنهایی که وضع موجود را درکشور رقم زده اند.

چراشمافکر می کنیدنمکی مقابل روحانی است برادران عزیز وضعیت موجود کشورنتیجه تفکر تیم اقتصادی روحانی جناب آقای نوبخت ،نمکی،وزیر اقتصادو…است.

شما فراموش کردیدکه  سعید نمکی چندسال معاون اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بوده است و حتی بعد از آمدن خود از سازمان مدیریت عزیر حرف گوش کن خود ( پوراصغری) را به جای خود گذاشت. واز بوشهرنیزشخصی را آوردکه بدون اجازه ایشان آب هم نمی خورد اگر کرونا وضعیت بر عکس داشت که الان ایشان به بسیج و حضرت آقا پناه نمی بردند و الان در حال گرفتن مدالی نظیر مدال برام از رئیس جمهورشان بودند ایشان در ابتدای وزارت خود را ذوب در روحانی و کارگزاران می دانستند .و حالا که متوجه شدند اصلاح طلبان به تاریخ پیوستند در حال راهنمای راست زدن هستند و خود را با روحانی زاویه دار نشان می دهند. قبول کنید امثال جهانگیری و..که از موضع خود پائین نیامده‌اند برای کشور خطرشان از کسانی که دنبال قدت به هر وسیله هستند کم خطر ترند.

در روزهای اتی بنده نتایج برخی ناعدالتی ها و بی مهری وزارت بهداشت را فی ما بین استان خوزستان و استان های کوچک تر و همسایه را برای شما خواهم نوشت.