تاریخ انتشار خبر: 3 شهریور 1396 | 01:46:22
کد خبر : 1043

قائم مقام منابع طبیعی خوزستان: ۲۵۰ میلیون لیتر مالچ برای بیابان زدایی نیاز داریم

قائم مقام منابع طبیعی خوزستان گفت: امسال به ۲۵۰ میلیون لیتر مالچ برای بیابان زدایی نیاز داریم و تقاضا داریم تا مثل سنوات گذشته به صورت رایگان در اختیار ما قرار گیرد. احمد رئیس زاده ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان اظهار کرد: بالای ۱۲۴ هزار هکتار عملیات بیابان زدایی با تعامل […]

احمد رئيس زاده، قائم اداره کل منابع طبیعی استان خوزستان

قائم مقام منابع طبیعی خوزستان گفت: امسال به ۲۵۰ میلیون لیتر مالچ برای بیابان زدایی نیاز داریم و تقاضا داریم تا مثل سنوات گذشته به صورت رایگان در اختیار ما قرار گیرد.

احمد رئیس زاده ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان اظهار کرد: بالای ۱۲۴ هزار هکتار عملیات بیابان زدایی با تعامل خوب وزارت نفت و جهاد کشاورزی انجام شد.

وی افزود: از هفت کانون داخلی ریزگرد که در خوزستان داریم ۴ کانون آن به صورت ۱۰۰ درصدی در محدوده تأسیسات نفتی است .

قائم مقام منابع طبیعی خوزستان تصریح کرد: خسارت ناشی از طرح های عمرانی حق قانونی استان است و تقاضا داریم در بودجه های سنواتی، پیش بینی و در اختیار ستاد مقابله با ریزگردها قرار گیرد.

رئیس زاده گفت: رایگان شدن قیرابه کمک بسیاری به محیط زیست و توسعه فضای سبز دارد ولی در استان خوزستان قابل استفاده نیست. تبخیر بالای ۲۲۰۰ در استان باعث می شود که امکان استفاده بهینه از آن را نداشته باشیم.

وی بیان کرد: امسال به ۲۵۰ میلیون لیتر مالچ نیاز داریم و تقاضا داریم تا مثل سنوات گذشته به صورت رایگان در اختیار ما قرار گیرد که بتوانیم کار قابل توجهی به منظور بیابان زدایی در خوزستان انجام دهیم.