تاریخ انتشار خبر: 11 بهمن 1397 | 21:43:31
کد خبر : 4458
ساعتي پيش در حاشيه مراسم خاكسپاري در قبرستان ابوشانك

فرماندار آبادان: با مخلين نظم بدون هيچ گذشتي به صورت جدي برخورد قانوني خواهد شد.

به گزارش زاگرس نشینان؛ بعد از ظهر امروز دكتر موسوي فرماندار رئيس شوراي تامين آبادان به اتفاق دكتر كعبي و جمع كثيري از همراهان در مراسم خاكسپاري يكي از اهالي روستاي ابوشانك كه بر اثر اصابت گلوله در مراسمي ديگر به قتل رسيده بود شركت كرد . موسوي با عرض تسليت به خانواده متوفي و […]

به گزارش زاگرس نشینان؛ بعد از ظهر امروز دكتر موسوي فرماندار رئيس شوراي تامين آبادان به اتفاق دكتر كعبي و جمع كثيري از همراهان در مراسم خاكسپاري يكي از اهالي روستاي ابوشانك كه بر اثر اصابت گلوله در مراسمي ديگر به قتل رسيده بود شركت كرد .

موسوي با عرض تسليت به خانواده متوفي و اظهار تاثر فراوان و در حضور تعدادي از شيوخ و سادات عشاير عنوان كرد آيا چنين وضعيتي كه منجر به قتل بي گناهي گرديده است را تحمل ميكنيد و افزود اجازه نمي دهيم اينگونه رفتارهاي خشن و ضدانساني تكرار شود ديگر بس است و عشاير عزيز ما نبايد تيراندازي را موجب افتخار بدانند اين چه افتخاري است كه جان انساني مظلوم بدين ترتيب گرفته شود افتخار اين است كه شركت كنندگان در مراسم هرچه بيشتر تكريم شوند نه مورد اصابت گلوله قرار بگيرند وبه خاطر خودنماييهاي انگشت شماري از افراد بي خرد خانواده اي و عشيره اي عزادار شود .

وي با بيان اينكه راه حل متناسب را اين ميدانم كه از طريق شوراي تامين تصميمي درست و قاطع و منطقي گرفته شود و جلوي اين هرج و مرج گرفته شود تيراندازي كلا ممنوع و غير قانوني است .

به آنهايي كه قانون را تمكين نميكنند هشدار ميدهم حكومت توان مقابله و مجازات شما را دارد و منبعد اين امر را ثابت خواهد كرد .

دهيارها و بخشداران و ديگر مقامات موظف خواهند شد كه به محض درگذشت احدي از اهالي مراتب را گزارش دهند تا منبعد تشييع جنازه عزيزان با حضور مسئولين انتظامي و ضابطين صورت پذيرد و عوامل مخل نظم و دارندگان سلاح خواه استفاده كرده باشند يا خير در مراسم و اطراف مراسم در هر شعاعي شناسايي و دستگير و علاوه بر ضبط سلاحشان جهت تحمل مجازات به مراجع قضايي معرفي و بدون كوچكترين گذشتي برخورد لازم با آنها صورت پذيرد.

موسوي از شيوخ و سادات و بزرگان عشاير خواست هرگز براي رهايي از مجازات چنين افرادي پادرمياني نكنند.

وي عنوان كرد طرح اين موضوع در دست اقدام است و جوانب ديگري هم دارد كه به موقع خدمت مردم شريف آبادان تشريح خواهد شد.