تاریخ انتشار خبر: 22 اسفند 1398 | 23:01:51
کد خبر : 8482
استاندارخوزستان:

فرمانداران خوزستان کرونا را جدی‌تر ببینند / افزایش مبتلایان هشداردهنده است

استاندار خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا گفت: از فرمانداران خواسته‌ام که مساله را جدی‌تر ببینند. عملکرد فرمانداران تاکنون خوب بوده اما عالی نبوده است و قطعا باید ویژه‌تر در این زمینه رفتار و برخورد کنند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضا شریعتی استاندارخوزستان؛ در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کروناویروس که امروز (۲۲ اسفندماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در دو سه روز گذشته تعداد مبتلایان به کروناویروس نسبت به روزهای قبل افزایش پیدا کرده که این موضوع، نیازمند حساسیت بیشتری است.

 وی با بیان اینکه بیماریابی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز جدی‌تر شده است، افزود: افزایش تعداد مبتلایان به کروناویروس هشداری برای همه ما و مردم است. شرایط تاکنون مدیریت شده اما این پایداری، شکننده است زیرا در بیماری‌های مسری، سطح پایداری و ناپایداری بسیار به هم نزدیک است.

ایشان  با تاکید بر لزوم همکاری مردم و توجه جدی‌تر به هشدارها بیان کرد: مردم از دوستان و اقوام خود بخواهند به دستورالعمل وزارت بهداشت عمل کنند زیرا این ویروس دشمنی است که دیده نمی‌شود.

شریعتی تصریح کرد: از فرمانداران خواسته‌ام که مساله را جدی‌تر ببینند. عملکرد فرمانداران تاکنون خوب بوده اما عالی نبوده است و قطعا باید ویژه‌تر در این زمینه رفتار و برخورد کنند؛ فرمانداران باید همه کارهای غیرضروری را کنار بگذارند. مردم نیز باید شیوه زندگی و رفتار خود را متناسب با رفتار ویروس تغییر دهند و ما هم باید مدیریت خود را اصلاح کنیم تا بتوانیم با کروناویروس مقابل کنیم.

شریعتی گفت: در چند روز گذشته در حاشیه افتتاح یک پروژه به من نیز انتقاد شد که بجا بود. ما با این تذکرات، اول خودمان و رفتارمان را اصلاح می‌کنیم. اگر بنا باشد افتتاحیه‌ای انجام دهم، باید این کار با حضور حداقل افراد باشد.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم حداقل مراجعه را به ادارات داشته باشند؛ سازمان بهداشت جهانی وضعیت این بیماری را پاندمی اعلام کرده، یعنی وضعیت همه‌گیری و همه در معرض این بیماری هستند.

شریعتی بیان کرد: کسانی که در این شرایط، رفتارهای عادی دارند احتمال انتقال کرونا ویروس به دیگران را ایجاد می‌کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر در بیمارستان‌ها کمبود تجهیزات و وسایل حفاظت شخصی برای برای کادر درمانی وجود ندارد. الکل و دستکش نیز به اندازه کافی توزیع شده و خواهد شد. تنها کمبود ماسک وجود دارد که تلاش می‌کنیم از هر روشی ماسک مورد نیاز را تامین کنیم.

شریعتی گفت: از مردم می‌خواهیم جز برای موارد ضروری از منزل خارج نشوند و به توصیه‌ها توجه و عمل کنند.

وی تصریح کرد: شهرداران و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در خدمت فرمانداران باشند و فرمانداران با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصمیمات را اتخاذ کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: برخی ادارات به دستور فعالیت ۵۰ درصدی عمل نکرده‌اند که به این ادارات تذکر داده می‌شود و باید عمل کنند.

وی بیان کرد: سازمان امور مالیاتی نیز ملاحظات کسبه‌ای که در سختی هستند را داشته باشد. بانک‌ها نیز دستور دولت مبنی بر استمهال وام‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.