تاریخ انتشار خبر: 15 آذر 1399 | 21:39:10
کد خبر : 9566
استاندار عنوان کرد:

عملکرد خوب دستگاه ورزش خوزستان در شرایط فعلی اقتصاد کشور

استاندار خوزستان با بیان این که مبلغ تخصیص یافته به دستگاه ورزش استان بسیار پایین بوده است، گفت: من فکر می‌کنم با توجه به شرایط امروزی و وضعیت اقتصادی کشور، عملکرد دستگاه ورزش و جوانان استان خوب بوده است، اگرچه جامعه بیش از این انتظار دارد و این حق مردم، جوانان و ورزشکاران ما است.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضا شریعتی استاندارخوزستان در جلسه شورای ورزش استان که امروز (۱۵ آذرماه) در استانداری خوزستان برگزرا شد، اظهارکرد: با توجه به شیوع کرونا، ورزش نیز در بخش‌های مختلف تحت فشار قرار گرفته و کرونا بر ورزش تاثیر جدی گذاشته است که امیدوارم این مشکل هر چه سریع‌تر حل شود و شرایط ورزش به شرایط پیش از کرونا برگردد.

به گزارش ایسنا، وی با اعلام حمایت از هیات‌های ورزشی، با اشاره به مشکل قایقرانی استان برای داشتن یک اسکله قایقرانی گفت: اسکله آماده است، البته ابتدا باید زیرساخت آن آماده شود و سپس این هیات اقدام به تحویل اسکله کند. به هر حال این اسکله نیاز به مراقبت دارد و بهتر است در ابتدا زیرساخت آن ایجاد شود و به نظر من هیات قایقرانی، اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز باید شرایطی را در ساحل ها برای استفاده از چنین اسکله‌هایی فراهم کنند. بنابراین صرف اینکه اسلکه تحویل هیات داده شود، مشکلی حل نمی‌شود. یک سال و شش ماه است که در این زمینه صحبت می‌شود ولی هیچ قدمی برداشته نشده است. امیدوارم ابتدا شرایط زیرساختی لازم فراهم شود و سپس اسکله تحویل هیات قایقرانی خوزستان شود.

استاندار خوزستان همچنین درباره حل مشکلات هیات سوارکاری خوزستان که فاقد پیست سوارکاری است، عنوان کرد: این که این هیات فعلا پیستی برای برگزاری مسابقات خود ندارد را حتما پیگیری می‌کنیم که مسابقات در پیست نیروی اهواز برگزار شود. در نهایت باید همفکری شود تا ببینیم که اگر شرکت برق قصد فروش پیست نیرو را دارد، چطور می‌توان از این زمین در قالب تهاترهایی که وجود دارد، استفاده کرد. همچنین از ابتدای سال ۹۵ اراده ای در زمینه ساخت یک پیست سوارکاری داشتیم که متاسفانه بحث مطالعات آن به درازا کشید. به هر حال خوزستان خاستگاه اسب اصیل عرب است و این ظرفیت وجود دارد که یک پیست در این جا داشته باشیم. نباید علاقه مندان به این رشته و قایقرانی محروم بمانند. کار آنچنان سخت نیست و می‌توان آن را به سرانجام رساند. ضمن این که خدا را شکر شرایط خوزستان در ورزش قهرمانی هم بد نبوده است و امیدوارم در بخش‌هایی که عنوان شد نیز قدم‌های جدی برداشته شود.

وی درباره وضعیت پارک‌های بانوان خوزستان نیز گفت: وضعیت این پارک‌ها نسبت به قبل بهتر شده است. قبلا متروکه بودند اما اکنون شرایط بهتری پیدا کردند. البته لازم است که شهرداران هزینه کنند و این مهم باید در دستور کار قرار گیرد. در این زمینه با شهرداران شهرهایی که دارای پارک بانوان هستند جلسه‌ای گذشته شود تا پارک های بانوان فعال شوند.

به گزارش ایسنا، شریعتی همچنین در حاشیه جلسه شورای ورزش در خصوص آخرین وضعیت ورزش استان، اظهار کرد: مصوبه‌ای دو سه سال پیش از محل ارزش افزوده برای ورزش در نظر گرفته شد که می‌توانست تحول اساسی در ورزش خوزستان ایجاد کند و می‌شد از این طریق نیز رقم قابل ملاحظه‌ای به ورزش خوزستان اختصاص پیدا کند تا بتواند در جهت توسعه فضای ورزشی و هم نگه‌داشت این فضا تحول اساسی صورت بگیرد. در یکی دو سال که وضعیت کشور خوب بود، این مهم خوب پیش رفت اما از وقتی که کشور وارد تحریم شد، دستگاه ورزش با مشکلاتی مواجه شد و باید بدانیم که مسئولان ورزش هم با چه مشکلاتی مواجه هستند.

وی افزود: فکر می‌کنم سهم ارزش افزوده ما امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بود اما آنچه تاکنون به ورزش داده شده، مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است که تخصیص بسیار پایین بوده است. به هر حال مبلغ مورد نظر به ورزش داده نشده است که بتواند کاری انجام دهد و با توجه به فرمایش رئیس جمهور نیز کشور در جنگ اقتصادی است، نه در تحریم اقتصادی، در این شرایط باید وضعیت ورزش خوزستان را با داشته‌های‌مان، با تکیه بر نیروی درونی و مدیریت داخلی بهبود ببخشیم و کمک بهینه داشته باشیم تا بهره‌وری بالا برود. باید این وضعیت را بسنجیم و اولویت‌بندی کنیم.

استاندار خوزستان با بیان این که با توجه به شرایط موجود، نمره منفی و مردود به ورزش خوزستان نمی‌دهم، گفت: البته اگر قرار باشد از سیستم اداره کل ورزش و جوانان خوزستان انتقاد کنم، من هم انتقادهایی دارم اما باتوجه به آنچه در اختیار این اداره کل است و تنگناهایی که می‌بینم، فکر می‌کنم با توجه به شرایط امروزی و وضعیت اقتصادی کشور، عملکرد دستگاه ورزش و جوانان استان خوب بوده است، اگرچه جامعه بیش از این انتظار دارد و این حق مردم، جوانان و ورزشکاران ما است.

وی عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا آنجا که می‌توانیم شرایط را اصلاح و بهتر کنیم. همین که در چنین شرایطی تیم‌های لیگ برتری را حفظ می‌کنیم، این مهم با هزار دغدغه، تلاش، استرس و مسئولیت‌پذیری صورت می‌گیرد اما تلاش می‌کنیم عملکرد، بهتر از این شود. حتما ایراداتی بر ما و مسئولان ورزش و جوانان خوزستان وجود دارد که تلاش می‌کنیم این ایرادات اصلاح و برطرف شوند تا شرایط ورزش از شرایط فعلی‌اش بهتر شود.