تاریخ انتشار خبر: 18 بهمن 1401 | 16:52:03
کد خبر : 13962

ظرفیت تولید بار اول یك ظرفیت بی بدیل در صنعت نفت است

علیرضا دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در حاشیه مراسم قرارداد خرید کالا با ۳ شرکت داخلی که در دومین روز نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت اهواز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز برگزار شد؛ امضای قراردادهای خرید کالا را یک اقدام عملی در نمایشگاه دانست که از سوی مناطق نفتخیز جنوب در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛وی با اشاره به امضای ۳ قرارداد خرید کالا که امروز در جهت ساخت بار اول امضا شد، اظهار داشت: این قطعات خریداری شده از قطعات مهم صنعت نفت هستند که تاکنون ساخته نشده بودند و اکنون توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: قراردادهای خرید کالای ساخت بار اول، ظرفیت بسیار خوبی برای برون رفت از برخی مشکلات هستند که در حال اجرای این اقدامات هستیم و امیدواریم در این راستا اقدامات موثری انجام دهیم.دانشی ظرفیت تولید برنامه بار اول را یک ظرفیت بی بدیل در صنعت نفت عنوان و خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید بار اول به برون رفت از برخی مشکلات، استفاده بهینه و سرعت دهی و توسعه صنعت نفت کمک شایانی خواهد داشت.

وی برگزاری سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت اهواز را رویدادی ارزشمند و تحول گرا عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه می تواند تحول بزرگی را در صنعت نفت ایجاد کند؛ ما باید وارد مرحله جدیدی از نمایشگاه ها شویم و از همگرایی و هم افزایی شرکت های سازنده استفاده کنیم و حلقه ها و زنجیره هایی در رابطه با تولید بالاتر و ارزشمندتر ایجاد نماییم که قطعا این کار امکان پذیر می باشد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تاکید بر اینکه ما باید تلاش کنیم صنعت نفت را یک بُنگاه اقتصادی تبدیل نماییم، اضافه کرد: وقتی مسئله بُنگاه اقتصادی می شود ممکن است این سوال در ذهن مُتبادر شود که مگر صنعت نفت اقتصادي نیست؟ در پاسخ باید گفت که قطعا صنعت نفت اقتصادی است اما اقتصادی بودنِ آن نسبت به ارزش ذاتی نفت مغفول مانده است.

به گفته ی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ارزش ذاتی نفت یک ظرفیت بالفعل و اساسی برای خود نفت است ولی باید از ظرفیت هایی که به صورت بالقوه در حوزه نفت وجود دارد نیز استفاده کرد و آن ها را شکوفا نمود.