تاریخ انتشار خبر: 24 اسفند 1397 | 12:39:40
کد خبر : 4667
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

طرح های آبیاری خوزستان در ارتقاء کشاورزی موثر است

زاگرس نشینان-شوشتر-عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طرح های آبیاری و زهکشی اجرا شده در خوزستان در ارتقاء کمی و کیفی محصولات کشاورزی موثر هستند.

به گزارش زاگرس نشینان علی آقامحمدی روز پنج شنبه در بازدید از شبکه آبیاری و زهکشی دشت میان آب، بیان داشت: این شبکه ها علاوه بر رونق اقتصادی به تولید پایدار فرصت های مختلف شغلی منجر می شوند.
وی استفاده مناسب و بهینه از آب را در صنعت کشاورزی با اهمیت خواند و افزود: امروز زمین های به بهره برداری رسیده دستاورد مهمی برای کشور محسوب می شود و نیاز است مابقی اراضی نیز بر اساس یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده آماده و در اختیار مردم قرار بگیرند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان نیز در این بازدید، بیان داشت: از اراضی کشاورزی استان خوزستان پیش از انقلاب ۲٫۵میلیون تن محصولات کشاورزی برداشت میشد و این میزان امروز در استان به.۱۶٫۲میلیون تن افزایش پیدا کرده است.
کیخسرو چنگلوایی افزود: این استان یک میلیون و ۲۳۶هزار هکتار اراضی آبی دارد که از این میزان آب مورد نیاز ۱۰۳هزار هکتار از منابع آبی زیر زمینی تامین می شود و مابقی به صورت سطحی در حال انجام است.
وی یاد آور شد: از یک میلیون و ۲۳۶هزار هکتار اراضی آبی استان ۵۵۰هزار هکتار دارای شبکه های مدرن آبیاری هستند.
بر اساس این گزارش، شهرستان شوشتر ۹۵هزار هکتار زمین قابل کشت و از نوع آبی دارد که از این میان ۲۰هزار هکتار آن از شبکه های مدرن آبیاری برخوردار هستند