تاریخ انتشار خبر: 13 شهریور 1398 | 18:40:43
کد خبر : 6010
نماینده ولی فقیه در خوزستان:

ضرورت تلاش برای رشد مجموعه های تولیدی/ اشتغال خرد را در جامعه فرهنگسازی کنیم

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه دولتمردان باید برای رشد مجموعه های تولیدی در نظام مقدس اسلامی فکری کنند گفت : ما باید با معرفی الگوهای موفق تعاونی از طریق تبلیغات متعدد، اشتغال خرد را بین جوانان و خانواده ها فرهنگ سازی کنیم. موسوی فرد با بیان اینکه مشکل […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه دولتمردان باید برای رشد مجموعه های تولیدی در نظام مقدس اسلامی فکری کنند گفت : ما باید با معرفی الگوهای موفق تعاونی از طریق تبلیغات متعدد، اشتغال خرد را بین جوانان و خانواده ها فرهنگ سازی کنیم.

موسوی فرد با بیان اینکه مشکل اساسی خانواده ها، اشتغال جوانان است اظهار کرد: بستری در فرهنگ ما شکل گرفته که تصور جوانان این است که تحصیلات مساوی با اشتغال دولتی است و اعتقادی به مشاغل خرد ندارند.

ایشان  با بیان اینکه ما باید با معرفی الگوهای موفق تعاونی ها از طریق تبلیغات متعدد اشتغال خرد را بین جوانان و خانواده ها فرهنگ سازی کنیم افزود: صدا و سیما و هر دستگاهی که می توند در زمینه اشتغال گره گشایی کند، باید تمام توان خود را برای فرهنگ سازی این امر به کار گیرند.

وی با اشاره به اینکه باید الگوهای موفق تعاونی ها شناسایی و رسانه ای شود تصریح کرد: در زمنیه مشاغل خرد و تعاونی های موفق، نمونه بارزی به ویژه در میان بانوان وجود دارد که باید به سایرین شناسانده شوند.

همچنین  تحریم ها را از برکات الهی نظام مقدس اسلامی دانست و اضافه کرد: ما موافق تحریم نیستیم اما این را می دانیم کشورهایی که پیشرفت داشته اند، در سختی ها رشد کرده اند که این وعده الهی است پس ما هم باید با توکل به خدا مشکل را حل و به فرمایش مقام معظم رهبری به تولیدات داخلی توجه کنیم.

موسوی فرد با بیان اینکه در کشور نخبگان زیادی وجود دارد که باید از ظرفیت آنها استفاده کرد اذعان داشت: جوانان باید به جز تحصیلات، به یادگیری تخصص هم توجه کنند.

ایشان  به موضوع صادرات به عراق اشاره کرد و ادامه داد: تا مدتی قبل صادرات زیادی به عراق داشتیم اما چون کیفیت بخشی در مجموعه کاری ما نظارت نمی شود باعث پایین آمدن صادرات به این کشور شد از این رو اگر نظارت ها بیشتر شود و تولیدی ها محصول خود را با بهترین کیفیت عرضه کنند می توانیم در این زمینه پیشرفت کنیم.

حجت الاسلام موسوی فرد به پرداخت نشدن حقوق برخی کارگران اشاره کرد و گفت :باید به مطالبات کارگران سریع تر رسیدگی شود تا دشمن آنها را تحریک و مجبور به اعتصاب نکند چون منافقین دنبال سوءاستفاده هستند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نامگذاری کرده اند یاد آور شد: برای تحقق این امر، بخشی به عهده تولید کنندگان است و بخش دیگر مسئولان هستند تا بستر لازم را برای سرمایه گذاران فراهم و موانع را برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده مشکلات اشتغال بر عهده بانک ها و وام هایی است با بهره زیاد ارائه می دهند در حالی که کشورهای موفق بدون دادن یک ریال بهره برای حل مساله اشتغال تلاش می کنند گفت: دولتمردان باید برای رشد مجموعه های تولیدی در نظام مقدس اسلامی فکری کنند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان بانک ها را عامل بدبختی کشور دانست و تاکید کرد :دولتمردان باید گناه ربا در کشور را به اتمام برسانند تا بانک های اسلامی بدون اشکال شرعی داشته باشیم چون با این موضوع نمی توان زمینه را برای اشتغال فراهم کرد.