تاریخ انتشار خبر: 8 اسفند 1401 | 23:32:24
کد خبر : 14087
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نشست پیش بینی بهره‌دهی چاه‌های نفت و گاز مسجدسلیمان در شش ماهه نخست سال 1402 تاکید کرد:

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین با همكاری شركت های دانش بنیان در افزایش ظرفیت تولیدجلسه پیش بینی تولید و بهره‌دهی چاه‌های شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان برای شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ برگزار شد

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، این جلسه صبح امروز دوشنبه( ۸ اسفندماه ۱۴۰۱ ) با حضور مدیرعامل، مدیران و کارشناسان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به صورت ویدیو کنفرانس در شهرهای اهواز و مسجدسلیمان برگزار شد. علیرضا دانشی با اشاره به برنامه‌های جاری مناطق نفت‌خیز جنوب، بر […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، این جلسه صبح امروز دوشنبه( ۸ اسفندماه ۱۴۰۱ ) با حضور مدیرعامل، مدیران و کارشناسان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به صورت ویدیو کنفرانس در شهرهای اهواز و مسجدسلیمان برگزار شد.

علیرضا دانشی با اشاره به برنامه‌های جاری مناطق نفت‌خیز جنوب، بر ظرفیت‌سازی و استفاده از فناوری‌های روز در فرآیند تولید تاکید کرد و گفت: با توجه استهلاک مخازن مسجدسلیمان طی سال‌های پیش‌رو، باید در خصوص استفاده از فناوری‌های نوین با همکاری شرکت های دانش بنیان برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد.

وی در این خصوص از معاونت زمین شناسی و اداره پژوهش و فناوری خواست از حداکثر ظرفیت علمی و پژوهشی داخلی و دانشگاهی در مسیر بهره‌وری مطابق با دست‌آوردهای روز دنیا بهره گیرند تا در رویارویی علمی و اقتصادی عرصه را واگذار نکنیم.

در ادامه اين نشست ظرفيت توليد میادین نفتي هفتکل، لب سفید، قلعه نار، لالی و هفت شهیدان براي شش ماه اول سال ۱۴۰۲ همراه با مقايسه عملكرد آنها در شش ماه دوم امسال بررسي شد و راه‌كارهاي تخصصي، فني و عملياتي لازم براي تحقق برنامه پيش بيني شده از سوي مديران و كارشناسان شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسلیمان ارائه گرديد.

طی این جلسه‌ی مفصل ۷ ساعته، کارشناسان فنی و عملیاتی دو شرکت ضمن بررسی عملکرد تولید سال ۱۴۰۱ به بررسی برنامه تعهد و پیش‌بینی تولید با برنامه واقعی پرداخته، پس از بحث و تبادل نظر در زمینه تنگناهای عملیاتی، در خصوص تولید نفت و گاز در شش ماهه نخست ۱۴۰۲ تصمیم گیری نمودند.

شایان ذکر است شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از ۵ شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است که راهبری ۲۰ میدان نفت و ۵ مخزن گازی را در گستره ای به‌وسعت ۲۷۰۰۰ کیلومتر مربع در حوزه‌ی جغرافیایی سه استان (خوزستان، ایلام و لرستان) و ۱۳ شهرستان برعهده دارد.