تاریخ انتشار خبر: 29 آذر 1398 | 20:30:42
کد خبر : 7693
مدیر کل بهزیستی استان خوزستان:

صدور پایان کار ساختمانها باید منوط به رعایت ضوابط مناسب سازی باشد

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضاصدیق راد مدیر کل بهزیستی خوزستان در نخستین همایش مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین و جانبازان با حضور سید محمد موسوی ،مقام مشورتی سازمان ملل متحد در امور معلولین و عضو دپارتمان اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد ،شهردار اهواز ،رییس کمیسیون عمران ،شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز و جمعی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضاصدیق راد مدیر کل بهزیستی خوزستان در نخستین همایش مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین و جانبازان با حضور سید محمد موسوی ،مقام مشورتی سازمان ملل متحد در امور معلولین و عضو دپارتمان اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد ،شهردار اهواز ،رییس کمیسیون عمران ،شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز و جمعی از مسئولان استانی  در سرسرای تالار مجتمع فجر اهواز  بیان کرد: صدور پایان کار  برای ساختمانها و اماکن عمومی از سوی شهرداریها بایدمنوط به رعایت ضوابط مناسب سازی  باشد.
غلامرضا صدیق راد گفت: باید با ایجاد فرصتهای برابر شرایطی فراهم آوریم تا معلولان و افراد با نیازهای خاص همچون افراد سالم از امکانات استفاده کنند.
وی افزود:بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا و سایر کشورهای صنعتی ساختمانهای جدید با رعایت استانداردهای مناسب سازی ساخته شدند و ساختمانهای قدیمی را شروع به مناسب سازی کردند.
صدیق راد تاکید کرد:باید به ساختمانهایی که ساخته می شوند  در صورتی پایان کار داده شود که اصول مناسب سازی را رعایت کرده باشند و ساختمانهای قدیمی نیز با همکاری همه دستگاهها مناسب سازی شوند.
مدیر کل بهزیستی خوزستان عنوان کرد: سامانه ای با عنوان “معبر” به شماره پیامکی  ۳۰۰۰۰۱۲۳۲۲   به منظور طرح مشکلات مردم در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن عمومی  راه اندازی شده که  از طریق این سامانه پیامکی شکایات  پیگیری شده و ظرف ۷۲ ساعت توسط کمیته مناسب سازی استان به دستگاه متخلف  اخطار داده و نتیجه برای پیگیری کننده پیامک خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه حدود  ۳۰ در صد از اماکن عمومی و دستگاههای دولتی در سطح کشور مناسب سازی شده است بیان کرد:کمیته مناسب سازی استان به طور مستمر در دستگاهها و اماکن عمومی تردد و ارزیابی  و نمره گذاری می کنند که براین اساس بخشی از امتیاز شاخصهای عمومی و اختصاصی  دستگاهها  به مناسب سازی  تعلق می گیرد.
صدیق راد در پایان خاطر نشان کرد: شهرداریها و دستگاهها طبق قانون جامع حمایت از حقوق معلولان موظف  به مناسب سازی محیط و مبلمان شهری هستند.