تاریخ انتشار خبر: 20 خرداد 1396 | 23:15:54
کد خبر : 149

صدور هشت حکم قصاص برای قاتلان

جزئیات درگیری خونین در رامهرمز/ صدور هشت حکم قصاص برای قاتلان به نقل از ایرنا: علیرضا قاسمی نژاد شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره ادامه درگیری های ۲طایفه در شهرستان های باغملک و رامهرمز اظهار کرد: درگیری در رامهرمز از ساعت هشت جمعه شب آغاز شده که منجر به کشته شدن یک نفر و […]

جزئیات درگیری خونین در رامهرمز/ صدور هشت حکم قصاص برای قاتلان

به نقل از ایرنا: علیرضا قاسمی نژاد شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره ادامه درگیری های ۲طایفه در شهرستان های باغملک و رامهرمز اظهار کرد: درگیری در رامهرمز از ساعت هشت جمعه شب آغاز شده که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک نفر شد.وی افزود: پس از این حادثه چند نفر موتورسوار با سر و روی پوشیده در سطح شهر رامهرمز مانور داده و به تخریب منازل و زخمی کردن افرادی از طایفه مخالف پرداختند که در نتیجه آن پنج منزل مسکونی و یک دستگاه موتورسیکلت به آتش کشیده شد که چهار نفرجمعه شب و ۲ نفر نیز صبح امروز زخمی شدند.

قاسمی نژاد با بیان اینکه در حال شناسایی موتورسواران هستیم، گفت:با عوامل این آشوب برخورد قاطع و قانونی می شود.

دادستان رامهرمز همچنین با اشاره به درگیری های پارسال میان این ۲ طایفه گفت: تاکنون هشت رای قصاص برای قتل هایی که در نزاع اول در باغملک در جریان درگیری اتفاق افتاده صادر شده که برای تایید به تهران رفته است.

وی افزود: در مورد قتل های اخیر باغملک و رامهرمز نیز حدود ۱۵ نفر دستگیر و زندانی شده و در انتظار صدور رای هستند.

به گفته وی، پرونده تیراندازی به ترانس های برق نیز در حال صدور حکم است.

قاسمی نژاد درگیری شب گذشته در رامهرمز را ادامه درگیری های طایفه ای سال های گذشته و با انگیزه انتقامجویی دانست و اظهار کرد: در درگیری های هفته گذشته میان اهالی این ۲ دو طایفه در باغلمک ۲نفر کشته و چند نفر زخمی و یک نفر به گروگان گرفته شده بود.

وی در ادامه خواسته دستگاه قضایی را اجرای احکام پیشین درباره متخلفان دانست و گفت: از پارسال ۲۰۰ رای (تبعید و زندان) برای عوامل درگیری در شهرستان های باغملک و رامهرمز صادر شده اما با مصوبه شورای تامین و با توجه به تعیین هیات های صلح و سازش، قرار شد این آرا معلق شده و به این افراد فرصت صلح داده شود که با اتفاقات اخیر درخواست دستگاه قضایی اجرای احکام قبلی و شناسایی و برخورد قاطع با عوامل جدید درگیری هاست تا جلوی این حوادث در این شهرستان ها گرفته شود.

بر اساس این گزارش، درگیری بین ۲ طایفه محمدی و موسایی از هشت سال پیش به دلیل اختلافات ملکی آغاز شده است. متهمان این درگیری در بیش از ۹ روستای باغملک و ۲ روستای رامهرمز ساکن هستند. از سال ۹۴ تاکنون ۱۸ نفر از اهالی این ۲ طایفه کشته شده اند.

هر از چند گاهی آتش درگیری بین این ۲طایفه روشن می شود و تلاش برای صلح تاکنون نتیجه ای نداده است.

شهرستان رامهرمز در شرق خوزستان واقع شده‌است.