تاریخ انتشار خبر: 29 مرداد 1396 | 13:16:43
کد خبر : 1023

صدور حکم ۶ ماه حبس برای مدیرعامل یکی از صنایع پتروشیمی در خوزستان

زاگرس نشینان به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر گفت: مدیر عامل یکی از صنایع پتروشیمی به دلیل تخلیه پساب با بار آلودگی بالا به خوریات منطقه و پیگیری قضائی از سوی دادگاه تجدیدنظر استان به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. ایرج […]

زاگرس نشینان به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر گفت: مدیر عامل یکی از صنایع پتروشیمی به دلیل تخلیه پساب با بار آلودگی بالا به خوریات منطقه و پیگیری قضائی از سوی دادگاه تجدیدنظر استان به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
ایرج سلیمانی افزود: این رای از سوی دادگاه فعلا به مدت ۲ سال به حالت تعلیق درآمده است.
خطوط لوله نفت در اراضی کشاورزی منطقه دارخوین شادگان دچار نشتی شده است.
لوله های نفت در این منطقه در چند سال اخیر به طور مرتب دارای شکستگی و نشتی می شوند و علاوه بر ایجاد خسارت بر زمین های کشاورزی، به عنوان یک تهدید جدی برای رودخانه کارون که در نزدیکی و مجاورت آن قرار دارند، به شمار می رود.
در پی وصول گزارش مبنی بر نشت نفت در حوزه بخش دارخوین، کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست شادگان با حضوردر منطقه دارخوین و اقدام سریع در اطلاع رسانی به شرکت متولی، با شناسایی نقطه آلایندگی اقدامات لازم برای مهار نشت نفت و جلوگیری از آلودگی اراضی کشاورزی ظرف ۱۲ ساعت صورت گرفت.
با تاکید بر تعهد شرکت های نفتی نسبت به کنترل وضعیت، اظهار کرد: پرونده و پیگیری از طریق مقامات قضایی در این زمینه انجام شده است.