تاریخ انتشار خبر: 20 فروردین 1402 | 15:48:29
کد خبر : 14259
دیدار اعضای شورای مدیران شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

شوراي مديران شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب میزبان آیت الله فرحانی نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بود

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، اين نشست با حضور آیت الله فرحانی، مدیرعامل، اعضاي هيئت مديره، مديران ارشد سازمان و مشاوران مدير عامل روز شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ در فضایی صمیمانه و در سالن جلسات دفتر مدیر عامل برگزار شد. علیرضا دانشی مدیرعامل شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب ضمن تبریک سال جدید و بزرگداشت ماه […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، اين نشست با حضور آیت الله فرحانی، مدیرعامل، اعضاي هيئت مديره، مديران ارشد سازمان و مشاوران مدير عامل روز شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ در فضایی صمیمانه و در سالن جلسات دفتر مدیر عامل برگزار شد.

علیرضا دانشی مدیرعامل شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب ضمن تبریک سال جدید و بزرگداشت ماه مبارک رمضان و آرزوی ماجور بودن طاعات حاضرین در این ماه شریف، از قبول دعوت آیت الله فرحانی نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تقدیر به عمل آورد و ایشان را نماینده ای صالح و دغدغه مند برای خدمت رسانی و رسیدگی به مسائل و رفع مشکلات مردم استان دانست.

پس از ارائه گزارش اجمالی توسط مدیرعامل و مدیران از دستاوردهای شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در دوره تصدی دولت سیزدهم، اعم از اختصاص ۷۲۰۰ میلیارد تومان به گسترش زیرساخت های استان، هزینه بالغ بر ۶۰۰۰ میلیارد تومان در مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به همجواران تاسیسات نفتی، اختصاص چندده دستگاه اتوبوس به شهرداری اهواز، بازسازی و نوسازی تاسیسات انجام اورهال” تعمیرات اساسی” برخی تاسیسات که در دوره گذشته به حال خود رها شده بود و موارد دیگر، دانشی با تبیین برخی معضلات که میراث مدیران ادوار پیشین بوده و مانع خدمت رسانی هرچه بهتر سازمان گردیده، از نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان خواست تا این مشکلات در سطوح کلان مدیریتی دیده شود.

وی با بیان اینکه شرکت ملی مناطق نفت خیز به شدت با کمبود نیروی انسانی کیفی مواجه است و قریب ۱۱ سال است که بنا به تصمیمات دولت گذشته، عملا هیچ نیروی کیفی به استخدام این شرکت درنیامده است گفت: برای استحصال یک بشکه نفت بالغ بر یکصد تخصص مورد نیاز است که با نبود یک نفر از متخصصان زنجیره امر راهبردی تولید با چالش روبرو می‌شود.

دانشی ضمن برشمردن برخی از اقدامات عمده سازمان درحوزه مسئولیت های اجتماعی، تصریح کرد سازمان در نظر دارد که اقدامات در این حوزه را به صورت هدفمند و در زیرساخت های بنیادین مجاوران و مردم منطقه همچنین در بخش مولد که مورد تاکید مقام معظم رهبری ست، متمرکز کند. و برای نیل به این مهم نیازمند تصمیم گیری به صورت مستقل و گردش مالی بدون وابستگی به مرکز بوده لذا جهت اخذ مجوز برای اجرای سیاست مذکور به مدد شما امیدواریم.

آیت الله فرحانی نیز ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان، عمل‌کرد شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در دوره فعلی را شایسته تقدیر ارزیابی نمود و با عنایت به ضیق وقت به اشارات و توصیه‌های اجمالی بسنده نمود و وعده داد که مجددا در میان اعضای هیئت مدیره سازمان حضور خواهد یافت.ایشان از مجموعه مناطق نفت خیز جنوب درخواست کرد اقدامات جهادی و خدمت رسانی به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شود که به طور متوازن همگی مجاوران و مردم استان از منافع و حاصل آن بهره مند گردند مبادا که این اعمال خداپسندانه مورد دلخوری کسانی شود که از نتیجه آن بی بهره بوده اند.

در ادامه آیت الله فرحانی ضمن تاکید بر ضرورت افزایش اختیارات مجموعه مناطق نفت‌خیز، از مراکز کمتر بهره مند از رفاه عمومی یاد کرد و گفت در صورت افزایش اختیارات تصمیم سازان مناطق نفت‌خیز این امکان حاصل می شود که بتوانند به همه اهالی استان و به صورت یکپارچه خدمت رسانی شود.

در ادامه جلسه اعضای هیئت مدیره و مديران حاضر در اين نشست به بيان ديدگاه هاي خود در خصوص راهكارهاي اجراي بهينه سياست‌هاي جاری سازمان در هماهنگی با شعار سال و سیاست های کلی نظام پرداختند.