تاریخ انتشار خبر: 26 فروردین 1399 | 19:08:39
کد خبر : 8728
سیدمجیدحسینی نژاد فرماندارشهرستان رامشیر

شهرستان رامشیر آمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا را منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدمجیدحسینی نژاد فرمانداررامشیر اظهارکرد: تاکنون از ۱۵۰ نفر مشکوک نمونه گیری شده است که تقریبا یک سوم آنها به ویروس کرونا آلوده شده اند…به نسبت جمعیت هیچ شهری این حجم نمونه گیری را انجام نداده است. وی افزود:دو روستای رامشیر کانون ابتلا و شیوع ویروس هستند و بابت همکاری اهالی این […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدمجیدحسینی نژاد فرمانداررامشیر اظهارکرد: تاکنون از ۱۵۰ نفر مشکوک نمونه گیری شده است که تقریبا یک سوم آنها به ویروس کرونا آلوده شده اند…به نسبت جمعیت هیچ شهری این حجم نمونه گیری را انجام نداده است.

وی افزود:دو روستای رامشیر کانون ابتلا و شیوع ویروس هستند و بابت همکاری اهالی این دو روستا و فرهنگ والای آنها در همراهی با شبکه بهداشت و درمان جهت غربالگری و بیماریابی تقدیر و تشکر می کنم.

حسینی نژاد گفت: حجم عملیات ضدعفونی و رفع آلودگی در شهر و روستا بسیار بالاست و به دفعات انجام شده است.

ایشان افزود:برگزاری تجمعات و جشن عروسی و تشریفات مراسم سوگواری در شهرستان جفا به سلامت عمومی است و با آن برخورد قضایی صورت می گیرد.

فرمانداررامشیربیان کرد: بیمارانی که به دلیل وضعیت پایدار سلامت عمومی قرنطینه خانگی می شوند حق خروج از خانه ندارند و درصورت اقدام به خروج براساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به دلیل به مخاطره انداختن سلامت عمومی روانه ی نقاهتگاه خاهند شد و نیروی انتظامی موظف است با آنان برخورد و به دستگاه قضایی معرفی نماید.

وی درادامه گفت: میانگین سنی مبتلایان حدود ۴۰ سال است و به دلیل سیستم ایمنی مناسب ،علائم بالینی چندانی ندارند اما ناقل بیماری هستند که هرگونه مراوده با افراد دارای بیماری زمینه ای از قبیل دیالیز،دیابت ،بیماران تنفسی و قلب و عروق می توانند خطر آفرین باشند.

ایشان  افزود:متاسفانه از مجموع ۵۱ مبتلا به ویروس کرونا در رامشیر یک بانوی سالمند فوت نمود اما روند بهبودی سایرافراد شتاب گرفته است.

سیدمجیدحسینی نژاد فرماندار رامشیر درپایان گفت:کماکان در کنار افراد بیمار و خانواده های در معرض خطر هستیم و تا کنون مقادیر قابل توجهی بسته ی غذایی ،ماسک و لوازم ضدعفونی تهیه و توزیع شده است.