تاریخ انتشار خبر: 20 آبان 1398 | 23:12:49
کد خبر : 7253
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان:

شهرداری اهواز به ترویج فرهنگ کتابخوانی در پارک ها کمک کند

کیانی گفت: شهرداری با امکانات وسیعی که دارد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در پارک ها اقدام کند تا بتوانیم در پارک ها شاهد ظهور و بروز کافه کتاب ها هم باشیم.

 به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛وحید کیانی مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در آیین گشایش نمایشگاه کتاب «حال خوش خواندن» در کتابخانه مرکزی اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه برای ما و دیگر نهادهای فرهنگی به ویژه اداره کل کتابخانه های عمومی اهمیت دارد تربیت کودک و نوجوان کتابخوان و ارزش آفرین با مهارت های مثبت است.

وی اضافه کرد: این فرصتی را برای راهیابی کتاب به خانواده ها فراهم می کند تا خانواده ها را تحت تأثیر خود قرار دهد.

کیانی تصریح کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان همپای اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان در هفته کتاب و در قالب شعار مشترک «حال خوش خواندن» فعالیت های خود را در عرصه کتاب و کتابخوانی دنبال می کند.

ایشان خاطر نشان کرد: بر اساس تقویم زمانی که در اختیار مراکز کانون در سراسر استان قرار دادیم هفته کتاب و کتابخوانی به شکل مفصل گرامی داشته می شود.

وی با بیان اینکه توجه به زیرساخت های فرهنگی در جامعه برای فرهنگ مهم است افزود: هرچه زیرساخت های فرهنگی در جامعه عمق بیشتری پیدا کند و محتوای بیشتری را تحت پوشش قرار دهند جامعه سالم تری خواهیم داشت و کودکان و نوجوانان و جوانان ما از خطر آسیب های اجتماعی دورتر خواهند شد.

وی اذعان داشت: امیدوارم فرصتی ایجاد شود که شهرداری با امکانات وسیعی که دارد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در پارک ها اقدام کند و بتوانیم در پارک ها شاهد ظهور و بروز کافه کتاب ها هم باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان عنوان کرد: از این طریق بیشتر به مردم و اهالی دانایی و معرفت نزدیک می شویم و آینده جامعه در گروی همین رفتارهای عمیق فرهنگی است