تاریخ انتشار خبر: 18 دی 1398 | 20:59:35
کد خبر : 8017
مهرداد شریفی رئیس مركزبهداشت غرب اهواز:

شناخت آب از نظر كيفيت و كميت و چگونگي حصول آن قدمي اساسي در جهت بهينه سازي مصرف آب مي‌باشد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛بازدید ازتصفیه خانه آب شماره دو اهواز با حضور رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز،کارشناس مسئول بهداشت محیط این مرکز و مدیران و معاونین شرکت آبفا انجام شد. مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در این بازدید که به منظور بررسی وضعیت بهداشتی تصفیه خانه آب اهواز و کیفیت آب ورودی و […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛بازدید ازتصفیه خانه آب شماره دو اهواز با حضور رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز،کارشناس مسئول بهداشت محیط این مرکز و مدیران و معاونین شرکت آبفا انجام شد.

مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در این بازدید که به منظور بررسی وضعیت بهداشتی تصفیه خانه آب اهواز و کیفیت آب ورودی و خروجی این تصفیه خانه و با حضور مسئولین شرکت آبفا از جمله بهنان مریدی مدیرعامل شرکت آبفا ، شاهمرادی معاونت بهره برداری ،رئیسی مسئول کنترل کیفی انجام گرفت،ضمن بیان خطرات و بیماریهای ناشی از مصرف آب غیر بهداشتی درصورت استفاده توسط مصرف کنندگان، خواستار تلاش جهت بهبود کارایی تصفیه خانه و تولید و توزیع آب با کیفیت مناسب شد.

 شریفی اظهار داشت: شناخت آب از نظر كيفيت و كميت و چگونگي حصول آن قدمي اساسي در جهت بهينه سازي مصرف آب مي‌باشد.

وی افزود: بسیای از مشكلات بهداشتی كشورهای در حال توسعه، عدم برخوردای از آب آشامیدنی سالم است.

رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز افزود: آب آلوده به صورت مستقیم با بیماریهایی همچون  تیفوئید، حصبه ، شبه حصبه ، بیماری اسهال خونی،و … در ارتباط می باشد وی بیان داشت آب سالم باید عاري از عوامل زنده بيماري‌زا ،عاري از مواد شيميايي زيان آور و  بدون رنگ و بو، و داری طعم مطبوع باشد.

در این بازدید بهنام  مریدی از لایروبی و بازسازی حوضچه های ته نسینی و زلال ساز خبر داد و گفت: برنامه لایروبی و ارتقاء کیفیت کلاریفایرها در  دستور کار تصفیه خانه قرار گرفته و این کار در حال انجام است که با انجام این بازدید و حساسیت مرکزبهداشت یقینا تسریع در روند انجام آن صورت می پذیرد.

 شریفی ضمن تشکر از فعالیتهای صورت گرفته در تصفیه خانه شماره ۲ آب اهواز ، لایروبی و پاکسازی حوضچه ها را امری مهم و پر اهمیت در بهبود کیفیت و زلالیت آب شبکه توزیع شهری  دانست .

در ادامه بازرسی نشستی با حضور رئیس مرکز بهداشت ،ریئس شرکت آبفا اهواز ، معاونین شرکت آب و  مدیران و پرسنل  تصفیه خانه و کارشناس مسئول بهداشت محیط غرب اهواز در محل  تصفیه خانه در راستای  بررسی وضعیت موجود و ارائه راهکارهای مناسب برگزار شد.

در این نشست  مهردادشریفی مجددا بر مشکلات و بیماریهای مرتبط با آب  از جمله بیماریهای روده ای بر  توزیع آب بهداشتی  تاکید بسزایی داشت و از اوضاع شبکه فاضلاب رو شهری هم ابراز نگرانی نموده و خواستار هم اندیشی و همکاری تمام مسئولین در رفع معضلات شبکه فاضلاب شهری شد