تاریخ انتشار خبر: 23 تیر 1396 | 22:08:29
کد خبر : 606

شریعتی خوزستان را به سمت عمران می برد از او حمایت کنیم

پس از روی کار آمدن دکتر غلامرضا شریعتی؛ نام آشنا، فعال اجتماعی و سیاسی، و معاونت امنیتی سیاسی در استانداری خوزستان در سالهای دور، بدون شک دلگرمی و خوشحالی به جمع کثیری از دلسوزان خوزستان راه یافت. و واقعا هم همین بود، شریعتی خصلت هایی خاص دارد، بین دوستانش، علاقه به خوزستان، به زاد و […]

پس از روی کار آمدن دکتر غلامرضا شریعتی؛ نام آشنا، فعال اجتماعی و سیاسی، و معاونت امنیتی سیاسی در استانداری خوزستان در سالهای دور، بدون شک دلگرمی و خوشحالی به جمع کثیری از دلسوزان خوزستان راه یافت.

و واقعا هم همین بود، شریعتی خصلت هایی خاص دارد، بین دوستانش، علاقه به خوزستان، به زاد و بومش. بدون شک او می توانست خیلی پیش از این از خوزستان خود را رها کند. برود در تهران و در هر جایی که مایل بود پیشرفت کند.

اما ماند، در خوزستان ماند، کار کرد، تلاش کرد، عاقبت وقتی دولت روحانی از همه کسانی که به عنوان استاندار گذاشته بود نا امید شده بود، به سوی شریعتی نشانه رفت. شایسته بود، بدون شک و نشان داد این شایستگی را در این مدت کوتاه، هرچند طاعنان، بودجه ی وارده به خوزستان را نیز بد می دانند، اما شریعتی هیچ کاری که نکرده باشد، بودجه وارد خوزستان کرد.

انتظار از دوستان گاها کینه ورزانه می شود، انتظاری که دوستان شریعتی از او داشتند، در حالی که شریعتی استاندار خوزستان شد، نه استاندار دوستانش، بلکه استاندار آنان که او را دوست دارند و آنان که دوست ندارند.

خوزستان از آمدن شریعتی تا کنون تغییراتی کرده است، که همه متعلق به شریعتی هستند. او بودجه را بی دلیل نگرفته، بلکه بر اساس برنامه بودجه تعلق گرفت، در تمام طول این چند سال به اندازه همین چند ماه شریعتی، وزرا و مسئولین رده بالا به خوزستان نیامدند، میانگین آمدن مسئولین در ماه سه نفر است و این مسلما برای خوزستان ارمغان خوبی خواهد داشت.

شریعتی بودجه وارد کرد، مسلما مدیران باید هزینه کنند، اما کدام مدیر؟ مدیرانی که که سه دهه خوزستان را به قهقرا بردند، به خاک سیاه نشاندند؟ اگر هم شریعتی اینها را بخواهد تغییر دهد صدای همه  بلند می شود. اما راهی نیست باید شریعتی باید به سوی عمران برود، کارنامه او بعدها همین کارهایی است که انجام می دهد، بعدها از طعنه زنندگان و تخریب کنندگان خبری نخواهد بود بلکه فقط عملکرد شریعتی دیده می شود.

بیاید و بخاطر خوزستان دست از تخریب برداریم، شریعتی خواه ناخواه روزی عرصه استانداری را رها می کند، آن زمان را ما نزدیک نکنیم. دشمنی و کینه درونی را عمومی نکنیم، به فکر خوزستان باشیم، که اصل، خوزستان است.

از روزی که شریعتی آمد، وضعیت برق را همه بیاد داریم، هم در زمستانش که ۴۸ ساعت خاموشی بود و هم در تابستان سوزانش که گویی کمتر از ۱۰ ساعت برق نمی رود. شریعتی پایداری کرد، او کسی نیست که با چنین بادها بلرزد، ایستادگی کرد و بودجه گرفت. همانزمان هم ما گفتیم مدیران مقصرند، اما روند تبلیغات مدیران به سوی انداختن تقصیر به گردن مردم بود، عاقبت همه دیدیم که کمیسوین انرژی مجلس هم به گردن مدیران انداخت.

ضعف مدیران نامناسب عامل بحران برق و آب و مخابرات در خوزستان است

برخی مدیریت های نامناسب دلیل این بحران است

اهواز در خاک و خاموشی به وضعیت قرمز می رود

خاموشی بیش از ۱۶ نقطه کلانشهر اهواز

متاسفانه بی مسئولیتی و ارتباطات ناخوشایندی که پیش از این در جامعه ی مدیریتی ما لنگر انداخته بود، ریشه زده و امروزه درختی تناور شده است. ساده نیست بریدن چنین ریشه هایی، که متصل اند به مدیران مافوق و بالا دست، از غرور کبری که گرفته اند گمان می کنند شریعتی جوان نباید به آنان نزدیک شود، اما به گفته شریعتی او با هیچ کسی در مورد مصالح مردم و خوزستان معامله نمی کند.

از روزی که شریعتی استاندار خوزستان شده، اتفاقات نامتعارفی رخ داد که اول بار در برق و آب چهره نمود و این جفا باعث شد که شریعتی محکی بزرگ را تجربه کند و بودجه ای کافی به این بخش وارد کند، از همان روزها تا کنون هر اداره ای که مشکلی داشت اول با بودجه و سپس با تغییر مدیران راه را باز کرد.

امروز شریعتی، نسبت به چند ماه پیش تجربه ای کافی و وافی دارد، به همین اندازه منتقدین و دشمنانی قوی، امروز دیگر مشکل شریعتی تنها در خوزستان نیست بلکه ریشه در بالادست هم کشیده است. چنانکه نمایندگان بعضی استان ها با وی سر مخالفت گرفته اند.

خوزستانی ها و بخصوص جریانات نزدیک به شریعتی باید بدانند که شریعتی به آنان نزدیک است و پس از او هر که باشد به آنان نزدیک نخواهد بود، مگر با زیرکی آنان را فریب دهد و خوزستان را به قهقرای قبلی سوق دهد.

خوزستان در ریل توسعه افتاده است با هم کوشش کنیم به این جریان شتاب دهیم و نگذاریم که این جریان محرک متوقف شود، کوشش کنیم و در انتقال تجربه ها و حمایت از وی جزوی از خادمین استان خوزستان شویم.

خوزستان را از دست این بازی های خودخواهانه رها کنیم. روزگاری این استان مهد شغل و و محلی بزرگ برای دید و بازدید مهاجران بود، امروزه چه مانده؟ اندکی فکر کنیم، اگر اندکی دلسوز این استان هستیم.

 

✍️حمید حسینی – دبیر بنیاد زاگرس نشینان