تاریخ انتشار خبر: 12 مهر 1398 | 20:55:44
کد خبر : 6418
کارگذاری بیش از ۲۵ هزار متر لوله شبکه فاضلاب در روستا‌های خوزستان

شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از کارگذاری بیش از ۲۵ هزار متر لوله شبکه فاضلاب در روستا‌های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  عادل حرباوی سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با اشاره به آغاز عملیات جمع آوری شبکه فاضلاب در سطح روستا‌ها گفت: این عملیات در روستای مرعی و بریچه از توابع شهرستان دشت آزادگان، روستای جسانیه بزرگ اهواز، چمگلک اندیمشک و کهنگ شهرستان دزفول به مرحله اجرا درآمد. او با بیان اینکه در سطح روستا‌های […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  عادل حرباوی سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با اشاره به آغاز عملیات جمع آوری شبکه فاضلاب در سطح روستا‌ها گفت: این عملیات در روستای مرعی و بریچه از توابع شهرستان دشت آزادگان، روستای جسانیه بزرگ اهواز، چمگلک اندیمشک و کهنگ شهرستان دزفول به مرحله اجرا درآمد.

او با بیان اینکه در سطح روستا‌های استان، ۴ پروژه فاضلاب تعریف شده است، اظهار داشت: در این ۴ پروژه ۵۷ هزار و ۶۴۰ متر کل لوله شبکه جمع آوری تعریف شده که از این میزان ۲۵ هزار و ۴۸۸ متر کارگذاری شده است.

حرباوی تصریح کرد: روستای مرعی و بریچیه شهرستان دشت آزادگان یکهزار و ۹۰۰ نفر، روستای جسانیه بزرگ اهواز ۳ هزار و ۸۷۶ نفر، روستای کهنک شهرستان دزفول ۲ هزار نفر و روستای چمگلک اندیمشک نیز ۴ هزار و ۴۶۷ نفر جمعیت را تحت پوشش دارند.

سرپرست شرکت آبفار خوزستان با بیان اینکه روستای چمگلک تحت پوشش آبفا شهری اهواز قرار گرفته است، اذعان داشت: عملیات شبکه جمع آوری فاضلاب در روستای چمگلک با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی و ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای تصفیه خانه توسط آبفا روستایی خوزستان انجام و پس از آن تحویل آبفا شهری شده است.

به گفته این مقام مسئول، اعتبار این پروژه بصورت کامل از سوی بانک توسعه اسلامی تامین می‌شود.