تاریخ انتشار خبر: 19 مرداد 1400 | 15:02:38
کد خبر : 10545
مهردادشریفی(فعال حوزه بهداشت و درمان):

شرایط حاکم بر جامعه بشکلی شده که همه منتظرند تا کسی بیاد و کاری انجام دهد و ما را از دست کرونا نجات دهد.این سکوت مرگ آور به هیچ وجه قابل قبول نیست.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مهرداد شریفی فعال حوزه بهداشت و درمان در یادداشتی :عموم مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت کرد. در پیام ایشان آمده است: به نام خدا مردم شریف و نجیب خوزستان ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش قدر زندگی را […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مهرداد شریفی فعال حوزه بهداشت و درمان در یادداشتی :عموم مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت کرد.

در پیام ایشان آمده است:

به نام خدا
مردم شریف و نجیب خوزستان

ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش
قدر زندگی را بدانیم و با بی احتیاطی و غفلت آن را به خطر نیندازیم
،پیش بینی می شود آمار مرگ کرونایی ها در کشور از ۶۰۰ نفر فراتر رود. که با وجود نبود هیچ برنامه ی کنترلی مناسب، متأسفانه سیر افزايشي مبتلایان و فوتی های کرونا با سرعت بسیار زیاد در روز های آینده کاملا قطعی و روشن خواهد بود .
در همه گیری های قبلی این بیماری آنچه که کمک کرد تا حجم افزایشی بیماری کاهش یابد توجه و همراهی همه ما بود که با وسواس پروتکل های بهداشتی را رعایت کردیم و کمی بر خود و اطرافیان سخت گرفتیم و خداروشکر جواب داد.
اما در این روز های بسیار بحرانی راه را گم کرده ایم، گویی نمی خواهیم باور کنیم پیک جدید آمده است آمار ۶۰۰ نفر فوتی در این روزها کاملا بی سابقه بود، ولی این تازه اول فاجعه است.
شرایط حاکم بر جامعه بشکلی شده که همه منتظرند تا کسی بیاد و کاری انجام دهد و ما را از دست کرونا نجات دهد.این سکوت مرگ آور به هیچ وجه قابل قبول نیست.
بنده بعنوان عضو کوچکی از جامعه بهداشت و درمان از همه صاحب نظران استدعا دارم هرچه دارید برای بیرون رفتن از وضع موجود تلاش نمایید
جامعه پزشکی، رسانه ها و افراد دارای تریبون همه و همه یک صدا رعایت جدی دستور العمل ها از امروز بمدت دو هفته و به حرمت ماه محرم و برای حفظ جان عزیزانمان تلاش کنیم. اگر بتوانیم جان یک انسان هم با این عمل ما نجات یابد، قطعا اجر عظیمی برای ما خواهد داشت.
مردم عزیز باید دوباره هم قسم شویم که می شود با همان روش های مراقبتی گذشته و توجه سختگیرانه به پروتکل های بهداشتی ظرف دو هفته این بحران را کنترل نماییم.
⛔دو هفته دید و بازدید تعطیل
⛔دو هفته هر نوع تجمع با فاصله کمتر از دو متر به هر دلیلی ممنوع
⛔دو هفته ماسک اجباری و مرتب عوض شود بویژه در فضا های بسته
⛔دو هفته رعایت های بیشتر، شستن دست ها و نظافت های بیشتر شخصی
رعایت دستور العمل هایی که در این یک سال و چند ماه یاد گرفتیم و تذکر برای اجرا به یکدیگر.
و تذکر و تذکر و تذکر.
ما در این روز ها اینقدر بی تفاوت شده ایم که حتی مثل گذشته دستور العمل ها را انتشار نمی دهیم و بهم یادآور نمی شویم.

بنده شخصا اعتقادی به تعطیل کردن و بستن ندارم ولی باید همه ما مسئولانه در این مورد وارد شویم و با رعایت شدید و جدی شیوه نامه ها و تذکر به اجرای آن به یکدیگر اجازه ندهیم به مرحله ای برسیم که چاره‌ای جز تعطیلی و راه بندان برای کنترل بیماری کرونا نماند.
🛑در این ماه شریف به حرمت خون سالار شهیدان امام حسین علیه السلام به خود و اطرافیان مان رحم کنیم و با توکل به خدا با رعایت دستور العمل ها در برابر این دشمن خون خوار محکم استقامت نماییم و بدانیم که چاره کار دست خود ماست.
ان شاء الله که از همین امروز همه با هم شروع کنیم
یا علی مدد
برای دوستان ارسال کنید و پیگیری کنید که هم بخوانند و هم عمل کنند
یا حق
با احترام مهرداد شریفی