تاریخ انتشار خبر: 15 خرداد 1399 | 00:44:01
کد خبر : 8975
یادداشتی از سیدحمیدحسینی:

خوزستان را تحقیر نکنیم؟!

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سیدحمیدحسینی فعال سیاسی -اجتماعی در یادداشتی باعنوان: خوزستان را تحقیر نکنیم؟! فروردین ۹۷ کمیسیون عمران به ریاست مهندس رضایی به استان خوزستان سفر کردند.در این سفر که بازدیدهای زیادی از اهواز ،رامهرمز و رامشیر صورت گرفت قرار بود با ارائه یک پکیج عمرانی اتفاقات زیادی در حوزه راه های مواصلاتی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سیدحمیدحسینی فعال سیاسی -اجتماعی در یادداشتی باعنوان: خوزستان را تحقیر نکنیم؟!

فروردین ۹۷ کمیسیون عمران به ریاست مهندس رضایی به استان خوزستان سفر کردند.در این سفر که بازدیدهای زیادی از اهواز ،رامهرمز و رامشیر صورت گرفت قرار بود با ارائه یک پکیج عمرانی اتفاقات زیادی در حوزه راه های مواصلاتی ،عمران شهری و….بیفتد.
خیلی از نمایندگان با اشک تمساح برای مناطق کمتر توسعه یافته خوزستان سخن راندند و قول پیگیری و تدوین برنامه و تخصیص اعتبار دادند.

از آن تاریخ تا کنون تقریبا همه چیز تبدیل به خاطره ای گریزپا شده است و هیچ پروژه ای تعریف و تقویت نشد و بیشتر به یک سفر تفریحی -سیاحتی تبدیل شد.

اتفاق امروز در نوع خود جالب بود و می توان بدلایل ذیل از آن بعنوان یک حرکت پروپگاندایی و تبلیغاتی محض یاد کرد .

۱. در زمانی که پیگیری ها و دلسوزی های استاندار محترم خوزستان و حضور میدانی ایشان در منطقه غیزانیه ،رضایتمندی مردم را بدنبال داشته و اتمام پروژه آب رسانی قریب الوقوع است و بسیاری از بزرگان و شیوخ منطقه از فرزند خوزستان اعلام حمایت کرده اند سخنان غیردیپلماتیک نماینده سمنان و دیگر همراهان محملی برای عرضه ندارد.

۲. در حالیکه مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم با تخصیص اعتبار ارزی و ریالی ،زمینه حل مشکل را فراهم کرده اند این نمایش سخیف جز کاهش سرمایه اجتماعی چه دستاوردی دارد؟

۳.نمایندگان خوزستانی و غیر خوزستانی بدلیل بی تجربگی و نا آشنایی با فرایندهای تصمیم گیری و تصمیم سازی اگر بدنبال حل مسئله آب خوزستان بوده و در پی تضعیف دولت و شخص استاندار نبودند شتابزده عمل نمی کردند و مدیران آبفا و وزارت نیرو را در این سفر با خود همراه می کردند و کار کارشناسی و حساب شده ای انجام می دادند که خلق به خنده نیفتند چرا که تشت رسوایی این بازی های سخیف مدت هاست از بام افتاده است.

۴.مجتبی یوسفی به گونه ای حرکت خود را در مجلس آغاز کرده است که گویی سال ها از خوزستان دور بوده است و با اقدام جنجالی خویش در پی ظهوری متفاوت است غافل از این که در شهرداری منطقه تحت کنترل ایشان اوضاع به شدت قمر در عقرب بوده و مردم آن منطقه در حسرت جوی و جدول و کانال دفع آب های سطحی و چاله چوله های خیابان بوده و هستند .

۵.به نظرم نماینده محترم سمنان نگاهی به منطقه خارتوران سمنان داشته باشد که علاوه بر آن که زیستگاه گونه های نادر وسرشار از جاذبه های طبیعی است اما مردم آن منطقه و روستاهای تابعه در فقر مطلق آب و جاده وبرق و امکانات بهداشتی و درمانی گرفتارند.بگونه ای که در دل آن کویر مدرسه یک رویاست و نزدیکترین واحد اورژانس ۱۵۰ کیلومتر با منطقه خارتوران فاصله دارد.

۶.جناب گلرو که می فرماید از غرب آمده است و در نیورک تحصیل کرده است و بخاطر مردم سمنان بازگشته است هنوز نمی داند که برای دیدن استاندار یک استان استراتژیک و پهناور مثل خوزستان باید از قبل وقت گرفت و باهماهنگی قبلی تقاضای ملاقات کرد.او حق ندارد بگوید از صبح تا ظهر موفق به دیدار استاندار نشده ایم…زیرا استاندار ازصبح تا ظهر در بین مردم است و شهر به شهر و روستا به روستا مشکلات را پیگیری و رفع می کند.

کلام آخر:

کس نخارد پشت من
جز ناخن انگشت من

مردم خوزستان با همه محرومیت ها و مشکلات، یک موی شریعتی را به تحقیرکنندگان شان استان ترجیح میدهند و این سناریوهای نخ نما را از حفظ هستند.آقایان اگر دلشان برای خوزستان می سوزد با ارائه یک طرح فوریتی سهم خوزستان را از دو درصد نفت به پنج درصد برسانند.نه اینکه با بیان یک فرمول واگرایانه و غیر ملی بگویند که نفت را بر تهران و دولت ببندید.زیرا اگر این اتفاق بیفتد شما به عصر قاجار بر خواهید گشت.

عزت زیاد