تاریخ انتشار خبر: 4 شهریور 1398 | 00:18:48
کد خبر : 5879
شورای اداری استان خوزستان برگزار گردید.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: مردم استان همواره در تمامی صحنه ها حضور داشته و بحران های اخیر به خصوص سیل همانند دوران دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند. معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت:رتبه آخر آموزش و پرورش خوزستان در شان این استان و فرزندان آن نیست. نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت:مسئولین باید پیش بینی ترسالی طی ماه های آینده درخوزستان را برنامه ریزی و سیل بندها را ترمیم کنند‌.

  به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ کیامرث حاجی زاده سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان عصر یکشنبه در نشست شورای اداری استان در سومین روز از هفته دولت در محل تالار امام رضا(ع) شرکت مناطق نفتخیز جنوب بیان کرد: خوزستان در سه سال گذشته بحران های مختلفی نظیر زلزله، آتش سوزی ها […]

 

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ کیامرث حاجی زاده سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان عصر یکشنبه در نشست شورای اداری استان در سومین روز از هفته دولت در محل تالار امام رضا(ع) شرکت مناطق نفتخیز جنوب بیان کرد: خوزستان در سه سال گذشته بحران های مختلفی نظیر زلزله، آتش سوزی ها ، خشکسالی ، سیلاب و زمین لرزه را تجربه کرده است.

وی گفت: نظام ما یک نظام مردم سالار دینی است و نقد منصفانه در آیین ما آمده است ؛ خوزستان در سه سال اخیر درشرایط بحرانی مدیریت شده و اگر می‌خواهیم نحوه مدیریت مسوولان استان را نقد کنیم باید با توجه به بحران هایی که خوزستان با آن ها درگیراست نقد شود.
وی با اشاره به آغاز هفته دولت افزود: هفته دولت فرا رسیده و باید تمامی خدمات دولت را در سال گذشته برای مردم بازگو کنیم و هر جایی که نقطه ضعفی وجود داشته دلایل آن را اعلام کنیم ،واقعیت ها بیان شود و در صورت کاستی و یا ضعف در عملکرد از مردم معذرت خواهی کنیم.
حاجی زاده افزود: یک حرکت جدیدی در استان برای بازسازی زیرساخت ها آغاز شده است و اعتبارات خوبی در سال ۹۶ برای خوزستان در دولت برای بهسازی زیرساخت هامصوب شد ، در سال ۹۵ و در پی بحران گرد و خاک زیرساخت‌های برق وآب خوزستان و به خصوص اهواز آسیب های جدی دید که زیرساخت های این ۲ بخش در حال بهسازی است.

وی گفت: تعامل و همدلی مسئولان همچنان باید حفظ شود تا بتوانیم تمام خدماتی را که دولت برای مردم انجام می‌دهد را به خوبی مدیریت کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: رتبه آموزش و پرورش خوزستان پایین و در شأن این استان و فرزندان آن نیست.

درادامه علی حسین حسین زاده معاون سیاسی استانداری خوزستان به وضعیت نامطلوب رتبه آموزش و پرورش استان پرداخت و اظهار کرد: با توجه به عدالت آموزشی مدنظر طی روزهای اخیر مردم از ما می پرسند که چه تعداد از رتبه های برتر خوزستان در کنکور سراسری سال ۹۸ دانش آموز مدارس دولتی و یا روستایی هستند؛ بنابراین توصیه به رعایت عدالت آموزشی برای این است که سهم دانش آموزان مناطق محروم و مدارس عادی از این افتخارآفرینی ها افزایش پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه انتظار تغییر، تحول و ارتقاء فقط در صورتی محقق می شود که دیگر دستگاه ها نیز کنار آموزش و پرورش باشند، افزود: رتبه آموزش و پرورش خوزستان پایین و در شأن این استان و فرزندان این مرز و بوم نیست که برای بهبود جایگاه آن نیاز به برنامه ریزی، توجه بیشتر، شجاعت در تصمیم گیری و کمک بیشتری دارد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: با دستور استاندار خوزستان طرح جوانه ها در استان برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر اجرا و از میان آنها یک هزار و ۲۰۰ نفر بورسیه و حمایت مالی و معنوی شدند؛ همچنین طرح بازگرداندن دانش آموزان ترک تحصیل کرده به سیستم آموزشی با همکاری آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد نیز به دستور استاندار خوزستان اجرا شد.

حسین زاده در پایان با تأکید بر لزوم رعایت عدالت آموزشی یادآور شد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با هیئت دولت فرمودند که پیشرفت و توسعه مطلوب است ولی اگر همراه با عدالت نباشد، دیگر مطلوب نیست.

درادامه حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه دراستان اظهار کرد: وجود مقدس سید الشهدا و حضور این امام در حادثه عاشورا بسترساز حکومت جهانی امام عصر (عج) است؛ این ایام نیز فرصتی بسیار مطلوب به منظور مهیا شدن برای میزبانی از زائران اربعین حسینی تلقی می شود.

وی با اشاره به تلاش همه مسئولان خوزستانی برای عبور از بحران سیلاب اخیر افزود: با توجه به پیش بینی برای ترسالی در ماه های آینده و بارندگی های شدید مسئولان استانی باید نسبت به ترمیم سیل بندهای واقع شده در بستر رودخانه و لایروبی رودخانه ها اقدام کنند تا دیگر مورد سرزنش قرار نگیریم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: اگر قاعده آبخیزداری و میزان بارندگی ها در بالادست مدیریت نشود، در پایین دست با مشکل مواجه می شویم.

موسوی فرد با اشاره به الگو بودن شهیدان رجایی و باهنر برای رفتار و سلوک مدیران ادامه داد: اولویت مهم استان آب شرب و فاضلاب است و در محله های گوناگون مشکل فاضلاب و تلاقی آب و فاضلاب داریم.

وی بیان کرد: در دیدار اخیر با مقام معظم رهبری نیاز به چندین هزار میلیارد تومان برای حل مشکل آب را مطرح و ایشان به رئیس جمهور برای تخصیص منابع مالی برای حل مشکل آب و فاضلاب استان دستور دادند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان اضافه کرد: رئیس جمهور نیز به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور تامین این اعتبار را داده است.

موسوی فرد در پایان با تأکید بر لزوم توجه ویژه به حل مشکل آب و فاضلاب استان همچنین خواستار توجه ویژه استاندار خوزستان به خط دوم غدیر و تصفیه خانه شماره دو اهواز شد.