تاریخ انتشار خبر: 7 شهریور 1398 | 16:03:05
کد خبر : 5927

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار خوزستان گفت: فرهنگ جلوگیری از هزینه های اضافی را باید از دستگاه های اجرایی آغاز و پس از آن از مردم بخواهیم که در جنگ اقتصادی را پیش روی خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، کیامرث حاجی زاده شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاحیه نمایشگاه هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی اشتغال و کارآفرینی خوزستان با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: با وجود اعتبارات کم و تنگناهای ۴۰ سال گذشته در کنار تحریم‌های ظالمانه ای که علیه نظام اسلامی ایجاد شده بخش […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، کیامرث حاجی زاده شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاحیه نمایشگاه هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی اشتغال و کارآفرینی خوزستان با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: با وجود اعتبارات کم و تنگناهای ۴۰ سال گذشته در کنار تحریم‌های ظالمانه ای که علیه نظام اسلامی ایجاد شده بخش دولتی نمی‌تواند همه این اقدامات را به تنهایی انجام دهد.
وی افزود: باید بخش خصوصی نیز در کنار دولت باشد و فضای لازم را برای رشد آن ایجاد کنیم.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار خوزستان تصریح کرد: بروکراسی اداری و عدم همکاری دستگاه های متولی یکی از معضلاتی است که باعث فرار سرمایه گذار و سختی سرمایه‌گذاری در این استان می شود.
حاجی زاده با گلایه از اینکه شاید یک سال زمان برای اخذ مجوز یک سرمایه گذار بخش خصوصی از اداره مربوطه نیاز باشد، عنوان کرد: متأسفانه با وجود تأکید استاندار خوزستان برای تسهیل شرایط سرمایه گذاری ولی بروکراسی اداری شرایط سختی را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: فرهنگ جلوگیری از هزینه های اضافی را باید از دستگاه های اجرایی آغاز کنیم و پس از آن از مردم بخواهیم که در جنگ اقتصادی پیش روی صرفه جویی را مدنظر داشته باشند.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار خوزستان یادآور شد: قرار نیست که دستگاه های دولتی صرفه جویی نکنند و از مردم بخواهیم که صبور باشند و قناعت کنند.
حاجی زاده با انتقاد از عدم همکاری برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان با بخش خصوصی تصریح کرد: دفاتر برخی مسئولان دژهای مستحکم آنها شده که بخش خصوصی نمی تواند به آن راه پیدا کند ولی امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه ها دژهای مستحکم شکسته شود.
وی بیان کرد: برخی ها از این فضا سوءاستفاده می‌کنند ولی نباید این موارد را به حساب مسئولان پای کار بگذاریم.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار خوزستان افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اشتغال یک نفر حکم جهاد دفاع مقدس را دارند بنابراین بخش خصوصی اگر قصد اشتغال و گره گشایی از مشکلات مردم را دارد مثل دفاع مقدس ایثار کرده است.
حاجی زاده گفت: اگر قبول داریم که صاحبان اصلی انقلاب مردم هستند باید توضیحات لازم را در زمینه اقدامات انجام شده به مردم ارائه و هر جایی که نتوانستیم کار کنیم باید جسارت عذرخواهی از مردم را داشته باشیم.
وی اضافه کرد: بنا به فرمایشات امام راحل خدمات مسئولان نظام اسلامی را باید به سمع و نظر مردم برسانیم ولی در عین حال باید با شجاعت کاستی‌ها و ضعف‌ها را نیز به مردم اعلام کنیم.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار خوزستان گفت: امروز اقتدار ایران در منطقه روز به روز بیشتر شده اما لازم است که در سال مالی باید صرفه جویی کنیم و هزینه‌های اضافی جلوگیری کنیم.
حاجی زاده با اشاره به صرفه جویی و کاهش هزینه های برگزاری نمایشگاه هفته دولت یادآور شد: نمایشگاه هفته دولت با کمترین هزینه و با امکانات سال گذشته برای برپایی آن انجام شد تا بتوانیم در هزینه ها صرفه جویی کنیم.
وی افزود: خوزستان با پهنه جغرافیایی و مساحتی بالغ بر ۶۴ هزار کیلومتر مربع، ۲۸ شهرستان و چهار هزار روستا دارای تنوع آب و هوایی، صنایع و بنادر و همچنین قدرت بزرگ انرژی کشور است.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار خوزستان گفت: خوزستان رتبه اول تولیدات محصولات کشاورزی را در اختیار دارد و چنین استانی بی شک باید قلب تپنده اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی باشد.
حاجی زاده اضافه کرد: استانی با چنین وسعتی باید زیرساخت‌های عظیمی داشته باشد اما متأسفانه شاهد این زیرساخت‌ها نیستیم، زیرساخت ها قبل از انقلاب ایجاد و جنگ تحمیلی بخش عمده‌ای از این زیرساخت‌ها را از بین برد.
وی در پایان بیان کرد: راه محور توسعه پایدار است و باید به سمت ایجاد آزادراه برویم تا بتوانیم ترانزیت کالا را تسهیل کنیم.