تاریخ انتشار خبر: 30 فروردین 1401 | 12:40:27
کد خبر : 12852

سرپرست بهزیستی استان خوزستان بر توانمند سازی ،صیانت و اشتغال معتادین بهبود یافته تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سرپرست بهزیستی استان خوزستان  صبح روز سه شنبه ۳۰ فروردین ،در جلسه هم اندیشی با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و با حضور معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان  بر لزوم توانمند سازی ،صیانت و اشتغال معتادین بهبود یافته تاکید کرد. مهران کریمیان هدف از برگزاری این جلسه […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سرپرست بهزیستی استان خوزستان  صبح روز سه شنبه ۳۰ فروردین ،در جلسه هم اندیشی با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و با حضور معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان  بر لزوم توانمند سازی ،صیانت و اشتغال معتادین بهبود یافته تاکید کرد.

مهران کریمیان هدف از برگزاری این جلسه را هماهنگی بین بخشی به منظور پیشگیری ،درمان و کاهش آسیب های اجتماعی ،به ویژه آسیب اعتیاد عنوان کرد و گفت:در استان تنها یک مرکز توانمند سازی و صیانت از معتادین بهبود یافته با ظرفیت پذیرش۶۰ نفر  زیر نظر بهزیستی  در اهواز فعالیت می کند.

وی افزود:این مرکز به معتادین بهبود یافته ای که پس از ترخیص از مراکز درمانی ،مکانی برای اقامت ندارند به مدت یکسال نگهداری و خدماتی نظیر توانمند سازی ،مددکاری و ایجاد اشتغال ارائه می کند.

گفتنی است در این جلسه موضوع ساماندهی معتادین متجاهربه منظور قطع حلقه عرضه و تقاضا،لزوم غربالگری ،توانمند سازی و اشتغال معتادین متجاهر و هماهنگی همه دستگاههای ذیربط در مقابل تهدید مواد مخدر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.