تاریخ انتشار خبر: 9 شهریور 1398 | 18:21:41
کد خبر : 5951
اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان:

سال گذشته ۶۰ میلیون دلار در شهرک های صنعتی خوزستان سرمایه گذاری شد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان اخلاق محمدیان مدیرعامل شهرک های صنعتی استان خوزستان با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: در هفته گرامیداشت دولت ۴۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان افتتاح شد. وی افزود: همچنین ۱۸ واحد تولیدی با اشتغال ۵۰۱ نفر و ۴ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری این واحدها بوده […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان اخلاق محمدیان مدیرعامل شهرک های صنعتی استان خوزستان با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: در هفته گرامیداشت دولت ۴۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان افتتاح شد.

وی افزود: همچنین ۱۸ واحد تولیدی با اشتغال ۵۰۱ نفر و ۴ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری این واحدها بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان تصریح کرد: ۹ واحد کلنگ زنی به مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان شروع شده که امیدوارم شاهد افتتاح این واحدهای صنعتی نیز باشیم.

محمدیان یادآور شد: چند پروژه شاخص را شامل سه تصفیه خانه فاضلاب صنعتی، سالن چند منظوره صنعتی و شبکه برق شهرک شماره چهار اهواز را افتتاح کردیم که اعتبار این پروژه ها ۲۴ میلیارد تومان بود.

وی ادامه داد: سال گذشته ۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری اسمی در شهرک های صنعتی استان داشتیم ولی با توجه به مشکلات در زمینه ورود سرمایه گذاران و تحریم کشور کمی شرایط دشوار است ولی جذابیت برای حضور سرمایه گذاران خارجی در استان خوزستان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: تلاش کردیم که طی سال های اخیر شهرک جدید احداث نشود ولی با توجه به ظرفیت شهرستان ها مثل کارون با توجه به نزدیکی به اهواز امکان احداث شهرک صنعتی دارند.

محمدیان با بیان اینکه ۷۳ شهرک در استان داریم، افزود: واحدهای صنعتی که برای فعالیت های خود به تسهیلات بانکی نیاز دارند می توانند با مراجعه به سازمان صنعت و معدن طرح خود را به کارگروه های مربوطه ارائه و بعد از تسهیل طرح به بانک معرفی می شوند.

ایشان در ادامه گفت: برای رونق تولید هم سامانه بهین یاب را داریم که در صورت تأیید تسهیلات دریافت می کنند.

محمدیان یادآور شد: بر اساس جواز تأسیس و پروانه بهره بردای که حدود یک هزار و ۶۰۰ واحد است و حدود ۲۶ هزار نفر اشتغالزایی داریم ولی این میزان اشتغال کامل شفاف نیست چون برخی با بعد از چند سال فعالیت با ظرفیت کمتر کار می کنند.

محمدیان ادامه داد: شهرک های مشترک از چند سال قبل بحث آنها را با کشورهای همسایه آغاز کردیم ولی چون قوانین مشخصی در کشور برای این منظور پیش بینی نشده بود به یک چارچوب مشخصی نرسیدیم ولی داریم دنبال می کنیم و در فتح المبین شوش یک شهرک را داریم و مطالعات آن را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه یک ناحیه صنعتی داریم که در ناحیه شهرستان دشت آزادگان حدود ۳۰ هکتار خواهد بود، گفت: تلاش می کنیم تا شرکت هایی که توانمندی صادرات به کشورهای دیگر دارند تولیداتشان را به کشورهای همسایه صادرکنند.

محمدیان تصریح کرد: همه هدف ما این است که بتوانیم وسیله ای برای ایجاد زیرساخت های سرمایه گذاری باشیم و تا جایی که توانمندی در این شهرک ها هست به بهترین نحو این کار را انجام داده ایم.
محمدیان با بیان اینکه از چند سال گذشته رشد سرمایه گذاری بسیار خوب بوده گفت: سال گذشته یک روند رو به رشد و خوب را در زمینه ایجاد سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی را داشتیم و تلاش می شود که این روند ادامه داشته باشد.

ایشان افزود: وظیفه ذاتی ما حمایت از تولید و ایجاد زیرساخت های لازم برای تولید ملی است.

اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان در پایان یادآور شد: در این شرایط با توجه به وضعیت اشتغال باید بتوانیم با راه اندازی واحدهای صنعتی و جذب سرمایه گذار، واحدهای راکد و در تملک بانک را به چرخه تولید برگردانیم.