تاریخ انتشار خبر: 15 فروردین 1397 | 11:55:14
کد خبر : 2327
یادداشتی از مجیدکیوانی:

سالی که نکوست از بهارش پیداست!

این شعر زیبا را به احترام همه ۱۱ فرزند ناکام خوزستانی تقدیم می کنم یک شب آتش در نیستانی فتاد سوخت چون عشقی که بر جانی فتاد شعله تا سرگرم کار خویش شد هر نی ای شمع مزار خویش شد نی به آتش گفت : کاین آشوب چیست؟ مر تو را زین سوختن مطلوب چیست؟ […]

این شعر زیبا را به احترام همه ۱۱ فرزند ناکام خوزستانی تقدیم می کنم

یک شب آتش در نیستانی فتاد
سوخت چون عشقی که بر جانی فتاد
شعله تا سرگرم کار خویش شد
هر نی ای شمع مزار خویش شد

نی به آتش گفت : کاین آشوب چیست؟
مر تو را زین سوختن مطلوب چیست؟
گفت آتش بی سبب نفروختم
دعوی بی معنی ات را سوختم

شاعر. مجذوب علیشاه تبریزی

و در شروع سال جدید برای یاد آوری برخی از مدیران پاسخگو و پیگیر خوزستان بخشی تلخ ترین حوادث در سال ۹۶ و شروع ۹۷ در خوزستان را مرور می کنیم:

۶ مهر ۱۳۹۶، به گزارش زاگرس نشینان؛کشف جسد ملیکا، دختر بچه هشت‌ساله در خرابه نزدیک خانه‌شان، کارآگاهان پلیس خوزستان را در مقابل معمای جدیدی قرار داد. ساعت ۱۹ سه‌شنبه، ملیکا برای بازی با دوستانش از خانه‌شان در کوی شهید ذوالفقاری هفتگل خوزستان خارج شد اما پس از تاریکی هوا برنگشت.

۳۰ مهرماه ۱۳۹۶، خبرگزاری ایسنا.ساعت هفت صبح نیز کوه در منطقه منبع آب ریزش کرد و دو خانه در حوالی کوه، روی ساکنانشان آوار شدند. در این حادثه یک پسر سه ساله و یک دختر هشت ساله به علت گیر افتادن در زیر آوار فوت کردند. همچنین چهار نفر شامل دختر پنج ساله، پسر ۹ ساله، زن ۲۵ ساله و مرد ۳۰ ساله مصدوم شده اند و به بیمارستان منتقل شدند.

۸ فرودین ۱۳۹۷، مدیر فوریت های پزشکی خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد:  ظهر امروز دو نفر بر اثر تیرخوردگی در درگیری روستای خواجه آباد شهرستان لالی مصدوم شدند. یک فروند بالگرد برای انتقال دو مصدوم به محل حادثه اعزام و علاوه بر آنها یک پسر بچه ۶ ساله که مصدوم شده بود را به اهواز منتقل کرد.

۱۰ فرودین ۱۳۹۷، به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، مدیر فوریت های پزشکی پزشکی خوزستان اظهار کرد: پیش از ظهرامروز در محل پل گدار اندیکا – مسجدسلیمان  یک دستگاه خودروی پراید و یک دستگاه وانت با هم برخورد کردند. بر اثر این تصادف تاکنون ۶ نفر کشته و ۲۳ مجروح شده‌اند. ۵ نفر در محل و یک نفر از این افراد در بیمارستان شفاف مسجدسلیمان فوت کردند.

۱۳ فرودین ۱۳۹۷، به گزارش مشرق نیوز، امشب بازار امام شهرستان ایذه استان خوزستان آتش گرفت و به گفته منابع محلی نیروهای امدادی با تأخیر خود را به محل آتش سوزی رسانده اند. شدت آتش سوزی به حدی است که آتش به خیابان های مجاور هم سرایت کرده و در حال گسترش است. اغلب مغازه‌ها در بازار امام در آتش سوخته اند.

 

۱۴ فرودین ۱۳۹۷، به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، صبح امروز بر اثر حادثه بامداد آتش سوزی یک قهوه خانه در منطقه کیان اهواز، یک نفر دیگر از افرادی که دچار سوختگی شده بودند جان خود را از دست داد تا به این ترتیب تعداد جان باختگان این حادثه به ۱۱ نفر برسد.این حادثه به دلیل آتش سوزی و  انفجار رخ داده و اسکلت و سازه چوبی آن، استعداد و حجم آسیب را افزایش داده است و بنا بر اعلام مرکز اورژانس خوزستان، ۶ نفر دیگر نیز از جمله مالک قهوه خانه در این حادثه دچار سوختگی شدند.

انشالله تا پایان سال ۱۳۹۷ همه شهروندان بزرگوار و شکیب خوزستانی در تندرستی و عاقبت بخیری بسر ببرند