تاریخ انتشار خبر: 11 شهریور 1400 | 00:51:42
کد خبر : 10735
استاندار خوزستان خبر داد؛

ساخت ۵ پروژه پتروپالایش در ۵ شهرستان به تصویب نهایی شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسید

استاندار خوزستان از تصویب نهایی ساخت ۵ پروژه پتروپالایش در ۵ شهرستان شامل بهبهان، شادگان، آغاجاری، دشت آزادگان و رامهرمز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز چهارشنبه در پایان نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان توضیح داد: استعلام ها و تشکیل پرونده و صدور مجوز برای پنج پروژه بزرگ پتروپالایش برای ۵ شهرستان صادر شده است.

وی افزود: ما پیشتر توانستیم واگذاری منابع طبیعی برای این پنج پروژه را پیگیری کنیم همچنین مجوز کمیسیون تبصره ۱ ماده کشاورزی را گرفتیم و نیز کمیسیون واگذاری زمین برای این پروژه ها برگزار شد و در ادامه مجوز کمیسیون هوای پاک (ماده ۱۱) را گرفتیم و سپس کمیته زیربنایی نظر داد و امروز هم خوشبختانه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب نهایی در مورد این ۵ پروژه را داشتیم.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: این پنج پروژه در شهرستان های بهبهان، شادگان، آغاجاری، دشت آزادگان و رامهرمز ساخته خواهد شد.

استاندار خوزستان گفت: این پنج پروژه به طور متوسط هر یک در دوران ساخت حداقل ۲ هزار شغل ایجاد خواهد کرد و در دوره بهره برداری هر کدام هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم ایجاد می کند و در کنار آن مشاغل جانبی زیادی ایجاد خواهد شد که تحول خوبی در این شهرستان ها ایجاد می کند.

سلیمانی دشتکی ابراز امیدواری کرد: سرمایه‌گذاران در این جلسه حضور داشتند و امیدوارم با توجه به این مجوزها عملیات اجرایی پروژه ها بزودی شروع شود.