تاریخ انتشار خبر: 2 مهر 1398 | 21:12:02
کد خبر : 6252

زلزله مدارس نوبت عصر سه شهرستان خوزستان را به تعطیلی کشاند/ دستور اعلام آماده باش مدیریت بحران به کل استان

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: مدارس نوبت عصر سه‌شنبه سه شهرستان ایذه، اندیکا و مسجدسلیمان ، با توجه به وقوع چند زمین‌لرزه زمین لرزه و به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی تعطیل اعلام شد. حاجی زاده افزود: در پی وقوع هفت زمین لرزه از صبح […]

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: مدارس نوبت عصر سه‌شنبه سه شهرستان ایذه، اندیکا و مسجدسلیمان ، با توجه به وقوع چند زمین‌لرزه زمین لرزه و به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی تعطیل اعلام شد.

حاجی زاده افزود: در پی وقوع هفت زمین لرزه از صبح تا ظهر امروز، ابتدا به چهار شهرستان اعلام آماده باش داده شد و سپس این آماده باش به کل استان اعلام شد.

ایشان بیان  کرد:هم اکنون تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ها و دستگاه های عملیاتی و خدماتی خوزستان در حالت اماده باش کامل هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه و زمین لرزه احتمالی، آمادگی لازم در خوزستان وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: تاکنون(لحظه مخابره خبر) گزارش دقیقی از خسارت احتمالی این زمین لرزه ها دریافت نشده است.

نخستین زلزله امروز ساعت ۵:۵۸ صبح با قدرت ۲،۹ و آخرین آن در ساعت ۱۲:۳۱ دقیقه با قدرت ۴،۶ به وقوع پیوست.

این زمین لرزه در شهرستان های اطراف ایذه و حتی اهواز احساس شد.

شهرستان ایذه در شرق خوزستان و مرکز آن در فاصله ۲۱۰ کیلومتری از اهواز واقع است. جمعیت این شهرستان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، در حدود ۱۹۸ هزار نفر است.