تاریخ انتشار خبر: 7 آبان 1400 | 23:07:23
کد خبر : 11187
رییس جمهور دستور بازسازی فوری مناطق زلزله‌ زده اندیکا را صادر کرد

رییس جمهوری در بازدید سرزده از مناطق زلزله‌ زده اندیکا دستور دارد هر چه سریعتر بازسازی فوری خرابی‌ها و جبران خسارت‌های وارده به مردم این منطقه در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سید ابراهیم رئیسی صبح امروز به همراه محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری و پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در دومین سفر سرزده خود به استان خوزستان به منطفه اندیکا یکی از محروم‌ترین مناطق این استان رفت و در جریان مسایل و مشکلات زلزله‌زدگان قرار گرفت و دستورات لازم را برای […]

رییس جمهور دستور بازسازی فوری مناطق زلزله‌ زده اندیکا را صادر کرد

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سید ابراهیم رئیسی صبح امروز به همراه محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری و پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در دومین سفر سرزده خود به استان خوزستان به منطفه اندیکا یکی از محروم‌ترین مناطق این استان رفت و در جریان مسایل و مشکلات زلزله‌زدگان قرار گرفت و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان صادر کرد.

رییس جمهور در این بازدید دستور بازسازی فوری خرابی‌ها و جبران خسارات های وارده به مردم را صادر کرد.

وی همچنین در جمع مردم زلزله‌زده بخش «چلو» حضور یافت و در فضایی صمیمی پای سخنان و درد دل‌های این مردم نشست و از نزدیک در جریان خسارات وارده به آنان و نیازهایشان قرار گرفت.

مردم این منطقه نیز ضمن قدردانی و تشکر از حضور رییس جمهوری در مناطق زلزله‌زده از آیت‌الله رییسی درخواست کردند با توجه به در پیش بودن فصل زمستان، به وضعیت آنها رسیدگی فوری شود ‌و امکانات بیشتری برای منطقه فراهم شود.‌

رییس جمهوری در جمع مردم روستای زلزله زده سرشط تصریح کرد: با اینکه گزارشها را داشتم و از مسوولان استانی پیگیری می‌کردم اما شبها از نگرانی وضعیت مردم اینجا خواب راحت نداشتم.

آیت الله رییسی همچنین در این بازدید دستور داد که راههای منتهی به روستای سرشط هر چه سریعتر مجددا احداث، خسارات دام های تلف شده پرداخت و بیمارستان شهرستان اندیکا تکمیل و تجهیز شود.

همچنین سید پرویز فتاح، درخصوص کمک‌های بنیاد مستضعفان به اهالی این منطقه اظهار کرد: به دنبال وقوع زلزله در این مناطق و خسارت‌هایی که به منازل مسکونی در شهرستان اندیکا وارد شد، بنیاد مستضعفان سیمان مورد نیاز برای بازسازی این مناطق را برعهده گرفته است و بر اساس برآورد بنیاد مسکن، تمام سیمان مورد نیاز که حدود ۲۰ هزار تن خواهد بود، به صورت رایگان توسط بنیاد مستضعفان تامین خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: با توجه به خسارت زلزله‌ به این مناطق و از بین رفتن لوازم خانگی برخی از منازل، این بنیاد تامین ۱۵۰۰ دستگاه یخچال، ۱۵۰۰ دستگاه بخاری و ۱۵۰۰ تخته فرش ماشینی ۹ متری را عهده‌دار شد و به زودی توزیع این لوازم خانگی در این مناطق آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۰۰۰ بسته معیشتی نیز برای توزیع میان خانوارهای محروم منطقه در نظر گرفته شده است افزود: علاوه بر این موارد، بنیاد مستضعفان برای احداث ۵۵۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد و محرومان این منطقه حمایت‌های لازم را اختصاص می‌دهد.

فتاح در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به بازدید امروز و گزارش آسیب‌های وارده به عشایر این منطقه، بنیاد مستضعفان با همکاری سپاه پاسداران، نسبت به تکمیل ۶۰۰ واحد آغل آسیب‌دیده احشام عشایر اندیکا، اعتباری را تخصیص داد و با همکاری بنیاد مسکن، جاده ۸ کیلومتری «چلو» به روستای سرشط احداث می‌شود.

در این سفر «محمد مخبر» معاون اول رییس جمهوری آیت الله رئیسی را همراهی می‌کند.