تاریخ انتشار خبر: 19 خرداد 1401 | 00:30:17
کد خبر : 13229

رییس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان در نامه ای خطاب به رییس جمهور خواستار پرداخت فوری خسارت نکشت به کشاورزان حوضه کرخه شد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مسعود اسدی رییس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان در نامه ای خطاب به رییس جمهور خواستار پرداخت فوری خسارت نکشت به کشاورزان حوضه کرخه شد. در نامه مسعود اسدی به رییس جمهور آمده است: احتراما چنانچه مستحضرید حوضه آبریز کرخه با یکی از سخت ترین سال های کاهش بارش و کاهش منابع آبی تاریخ […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مسعود اسدی رییس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان در نامه ای خطاب به رییس جمهور خواستار پرداخت فوری خسارت نکشت به کشاورزان حوضه کرخه شد.

در نامه مسعود اسدی به رییس جمهور آمده است:

احتراما چنانچه مستحضرید حوضه آبریز کرخه با یکی از سخت ترین سال های کاهش بارش و کاهش منابع آبی تاریخ خود مواجه شده است. به نحوی که سدِ کاملا خالی از آب کرخه به تنهایی حتی توان تامین آب شرب مردم و آب مورد نیاز دامهای پایین دست خود را ندارد و مستحضرید اشتغال و اقتصاد مردمان این حوضه بعنوان مرزداران غیور جنوب غرب کشور، صد در صد کشاورزی و دامپروری و این حوضه فاقد هر گونه زیرساختهای اشتغال صنعتی، خدماتی و توریستی است. لذا شورای عالی امنیت ملی کشور در مصوبه ای ضمن ممنوع کردن هر گونه کشت در این حوضه مدبرانه برای کشاورزان محروم از آب، پرداخت خسارت نکشت(معوض کشت) را مقرر نموده است که مقامات استانی با انجام اقدامات کارشناسی، میزان و نحوه پرداخت آنرا معین و به تهران اعلام نموده که مقرر گردید در هیئت دولت بررسی، تصویب و ابلاغ گردد. لذا با توجه به فرارسیدن فصل کشت و مشکلات مالی و معیشتی شدید کشاورزان این حوضه که همگی از یاران و سربازان صدیق نظام و رهبری می باشند، استدعا دارم موضوع را در اولین جلسه هیئت دولت در هفته جاری بررسی، مصوب و جهت اجرا ابلاغ فرمایید. یادآور می شوم تاخیر در تصویب و ابلاغ خسارات نکشت کشاورزان حوضه کرخه، تنها هزینه کردی بدون اخذ نتیجه مطلوب برای مردم کشور و نظام خواهد بود.