تاریخ انتشار خبر: 11 شهریور 1396 | 06:55:56
کد خبر : 1071

ریچارد اندرسون بازیگر مجموعه مرد شش میلیون دلاری درگذشت

ریچارد اندرسون که در دو فیلم مرد شش میلیون دلاری و زن بیونیک از مجموعه های تلویزیونی علمی–تخیلی آمریکایی را بازی کرد، پس از پنجاه سال بازی در سینما و تلویزیون در ۹۱ سالگی درگذشت. اندرسون در فیلم ها نقش مردان مقتدر یا سیاستمداران، مقامات دولتی و ماًموران پلیس یا نقش کابوها و جنایتکاران را […]

ریچارد اندرسون که در دو فیلم مرد شش میلیون دلاری و زن بیونیک از مجموعه های تلویزیونی علمی–تخیلی آمریکایی را بازی کرد، پس از پنجاه سال بازی در سینما و تلویزیون در ۹۱ سالگی درگذشت.

اندرسون در فیلم ها نقش مردان مقتدر یا سیاستمداران، مقامات دولتی و ماًموران پلیس یا نقش کابوها و جنایتکاران را بر عهده می گرفت.

اندرسون در نقش اسکار گلدمن در مجموعه «مرد شش میلیون دلاری» بازی کرد. سریالی که درباره قدرت فوق بشری یک مرد بازگشته از فضا بود، که در سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۶ خورشیدی، با دوبلهٔ فارسی از تلویزیون ملی ایران پخش شد.

اندرسون در سریال طولانی پری میسون  و فراری که در زمان خود پر بیننده ترین سریال تاریخ تلویزیون بود و همچنین مرد شش میلیون دلاری بازی کرد.

مرد شش میلیون دلاری سریال بسیار مشهوری بود که در تلویزیون ایران نیز پخش شد. یکی از کارگردانان این سریال رصا بدیعی کارگردان ایران تبار بود. در این فیلم لی میجرز در نقش استیو آستین، ریچارد اندرسون در نقش اسکار گلدمن، مارتین بالسام در نقش دکتر رودی ولز و لیندسی واگنر در نقش جیم سامرز نقش آفرینی می کردند.

ریچارد اندرسون در سال ۱۹۲۶ در  نیوجرسی به دنیا آمده بود. مدتها به صورت بازیگر قراردادی در فیلم های استودیوهای مختلف بازی کرد و سپس به تلویزیون پیوست.