تاریخ انتشار خبر: 18 فروردین 1397 | 22:26:18
کد خبر : 2379
یادداشتی ازسیدحمیدحسینی:

روح اصلاح طلبی درساری؛جاری نیست!!

زاگرس نشینان-دولت روحانی از همان اول با نام دولت امید و تدبیر قدم به جلو نهاد. صراحتا بارها و بارها از جریانات چپ و راست حمایت کرد و از هر دو نیز استفاده نمود. آنچه مسجل است جریان اصلاحات در دوره دوم ریاست جمهوری راسا به کمک روحانی آمدند، اما کماکان دولت روحانی بر همان […]

زاگرس نشینان-دولت روحانی از همان اول با نام دولت امید و تدبیر قدم به جلو نهاد. صراحتا بارها و بارها از جریانات چپ و راست حمایت کرد و از هر دو نیز استفاده نمود. آنچه مسجل است جریان اصلاحات در دوره دوم ریاست جمهوری راسا به کمک روحانی آمدند، اما کماکان دولت روحانی بر همان اساس که باید بود.
کسانی که امروزه با تایید و کمک اصلاح طلبان به مقامات و یا مجلس شورا رسیدند، باید بدانند اصل داستان انحصار طلبی مطلق و کنار زدن مدیران خوب به جرم بی جناح بودن نیست. این همان چیزی است که در طول ۴ دهه نظام ما را دجار مشکلات فراوانی کرد. بخصوص جریان قوم گرایی نیز در این میان نقش پر قدرتی را ایفا کرد.
اما بهر حال روحانی استانداران خود را از جریان اصلاحات انتخاب کرد. سهمیه ای بزرگ که داده شد. اما آیا نمایندگان محترمی که با سهمیه اصلاحات رفتند، کماکان اصلاح طلب ماندند؟
نمایندگان اهواز انتخاب خود را در مجلس شورا مدیون اصلاحات هستند اما باید این موضوع را بدانند که در دولت تدبیر و امید قرار دارند و قرار بر این است که دولت تدبیر و امید از نیروهای مستعد و توانا بدون نگاه به گرایش آنان پست بدهد. چنانکه شریعتی استاندار خوزستان هر چند شناسنامه ای اصلاح طلبانه دارد، اما استاندار دولت تدبیر و امید است.
مشکل از آنجا رخ داد که نمایندگان محترم چون جناب آقای ساری تا زمانی که سهمیه های خاص خود را به جایگاهی رسانید همه چیز را خوب می دید، اما همینکه به جایگاهی رسید که گردش به راست را در پیش رو دارد همه را متهم می کند غیر از عملکرد خودش را.
این نکته ی بسیار مهمی است که باید اذعان کرد. افشا لازم نیست، حکایت ها نشانه هستند. از پافشاری در انتصاب فرمانداران، تا انتخاب نمایندگان و از این سوی سکوت در برابر اتفاقات شورای شهر اهواز وردصلاحیت گسترده کاندیدای اصلاح طلب باوجوداینکه تاییدصلاحیت شورای شهردردستان شمابودواتفاقاتی که انتخابات را به هاله از ابهام و نارضایتی ها فرو برد. صرفا برای ارتباطات با کاندیداها، دست از اصلاحات شسته شد.

آقای نماینده محترم که امروز مدعی بسیاری نظرات خوب هستند!! پیش از این به این موضع پی نبرده بودند؟ یا نه راه را به صورتی ادامه داد تا گزینه هایش به جایگاه خود برسند؟ این جریان نامناسب انتخاب مدیران از سوی بسیاری از نمایندگان با فشار مستقیم بر دولت و نماینده دولت را باید جزو کدام اصل از اصول اصلاحات دانست؟
خوب است کارنامه اصلاح طلبی بعضی نو اصلاح طلبان که نیامده سهم های آنچنانی گرفته اند، آنچنان که باید دوباره خوانده شود. تا بر همگان روشن گردد و گفته شود که اصلاح طلبی یک جریان فکری است در همه جا جاری و ساری است، نه برای بعضی فرمانداران جاری باشد و برای بعضی ها نه و یا قومگرایی را با اصلاح طلبی قاطی کرد.
جریان گردش به راست، جناب آقای ساری، همان گردش به راست معروفی است که چشم ها را در تخلفات عیان بر آن بستید، صرفا به وسطه آشنایی و فامیل تا بتوانید او را به جایگاهی برسانید.  امروزه چه شد که عنان اعتراض را باز کردید؟ شما که خود جزوی از ناظران بر انتخابات بودید گزاشتان چه شد؟ چرا امروزه ناتوانی استانداری که اتفاقا بسیار کوشا است را به چشم می بینید؟
امید است آنان که زیر بیرق اصلاحات سینه می زنند برای رسیدن به جایگاه، بدانند عمر چنین سینه زنی هایی پایدار نیست. زیرا اصلاح طلبی اگر اینچنین بود در دل مردم جای نمی گرفت. این مردم هستند که می توانند تشخیص دهند چه کسی راه اصلاحات را درست رفته است.

 

سید حمید حسینی