تاریخ انتشار خبر: 5 مهر 1398 | 17:28:45
کد خبر : 6310

روایت ناطق‌نوری از یک طرح بزرگ در خوزستان که آیت‌الله هاشمی بنیانگذارش بود

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حجت الاسلام علی اکبرناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از زمانی که شرکت توسعه نیشکر در استان خوزستان آغاز به کار کرد برکات زیادی به همراه داشت و از معضلات تولید شکر کاسته شد و وابستگی به واردات این محصول استراتژیک نیز کمتر شده است. ناطق نوری امروز ۵ […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حجت الاسلام علی اکبرناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از زمانی که شرکت توسعه نیشکر در استان خوزستان آغاز به کار کرد برکات زیادی به همراه داشت و از معضلات تولید شکر کاسته شد و وابستگی به واردات این محصول استراتژیک نیز کمتر شده است.

ناطق نوری امروز ۵ مهرماه در حاشیه بازدید از کارخانه خمیرمایه و الکل رازی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایجاد اشتغال در استان خوزستان یکی از نیازهای اساسی کشور است که خوشبختانه به واسطه اجرای طرح توسعه نیشکر در این استان ایجاد شده است.

وی افزود: شکر یکی از کالاهای استراتژیک و مورد توجه در جهان است و گام های شرکت توسعه نیشکر در تامین شکر کشور در جهت خودکفایی قابل تقدیر است و در این زمینه باید از مجموعه مدیران و کارگران این کارخانه تقدیر و تشکر شود.

ایشان با بیان اینکه علی رغم واردات شکر، همیشه کشور در تامین این ماده غذایی دچار مشکل بود، تصریح کرد: از زمانی که شرکت توسعه نیشکر در استان خوزستان آغاز به کار کرد برکات زیادی به همراه داشت و از معضلات تولید شکر کاسته شد و وابستگی به واردات این محصول استراتژیک نیز کمتر شده است.

ناطق نوری عنوان کرد: تنوع محصولات تولید شده در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی افزایش یافته است. همچنین در این شرکت از ضایعات گیاه نیشکر نیز به صورت بهینه استفاده و محصولات جانبی فراوانی از جمله الکلپ، خمیرمایه، شکر دارویی، خوراک دام و … تولید می شود و به مصارف مختلف می رسد.

وی با اشاره به آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان بنیانگذار طرح توسعه نیشکر در استان خوزستان گفت: با همت، همکاری و دید وسیع آقای هاشمی و همکارانشان این طرح اجرایی شد و امروزه شاهد برکات و ثمرات این طرح برای مصارف داخلی در ابعاد مختلف و در حوزه صادرات و ارزآوری برای کشور هستیم.

ناطق نوری با بیان اینکه اشتغالزایی یکی دیگر از نکات مثبت طرح توسعه نیشکر است، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال در استان خوزستان یکی از نیازهای اساسی کشور بود و به واسطه اجرای این طرح در استان این اتفاق افتاد و باید از دست اندرکاران این طرح و استاندار خوزستان به عنوان حامی این طرح در استان تشکر و سپاسگزاری کنم.