تاریخ انتشار خبر: 20 دی 1398 | 17:17:31
کد خبر : 8031

رهاسازی ۷۸ خودروی گرفتار در برف و کولاک تاراز

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان اظهار کرد: امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر به افراد گرفتار در برف وکولاک امروز تاراز و اسکان اضطراری سرنشینان آن‌ها همزمان با بارش شدید برف در مناطق کوهستانی استان شدت گرفت. وی افزود: از دیروز که بارش برف و کولاک در محور اندیکا-تاراز آغاز شد، ۷۸ خودروی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان اظهار کرد: امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر به افراد گرفتار در برف وکولاک امروز تاراز و اسکان اضطراری سرنشینان آن‌ها همزمان با بارش شدید برف در مناطق کوهستانی استان شدت گرفت.

وی افزود: از دیروز که بارش برف و کولاک در محور اندیکا-تاراز آغاز شد، ۷۸ خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده و ۲۰۵ نفر از سرنشینان خودرو‌ها نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرخوزستان بیان داشت: طی مدت مذکور، ۸۴ نفر از سرنشینان خودرو‌های گرفتار در برف تاراز در مکان امن اسکان داده شده اند.

همچنین روز گذشته نیز نشست بـــرف در محور اندیکا-شهرکرد، ۲۰ سانتیمتر ثبت شد و پرسنل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اندیکا با اقدام به موقع نسبت به پاکسازی اقدام نموده اند.

طی این مدت، ۳۵ مورد رهاسازی خودرو‌های گرفتار در برف محور اندیکا-شهرکرد به وسیله ۴ تیم عملیاتی شامل؛ ۶ نفر پرسنل نیز انجام شد.

بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی خوزستان، سبب سفیدپوش شدن این مناطق شده است و تردد در این محورها فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.