تاریخ انتشار خبر: 24 دی 1400 | 15:46:18
کد خبر : 11784
موسوی فرد امام جمعه اهواز:

رسانه و فضای مجازی بدون خونریزی کشوری را شکست می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدعبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت:جریان سلطه برای در هم شکستن مقاومت از ابزارهای مختلف استفاده می‌کند که رسانه و فضای مجازی از این ابزارهاست که بدون خونریزی باعث شکست یک کشور می شود. حجت الاسلام سید محمد عبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یکی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدعبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت:جریان سلطه برای در هم شکستن مقاومت از ابزارهای مختلف استفاده می‌کند که رسانه و فضای مجازی از این ابزارهاست که بدون خونریزی باعث شکست یک کشور می شود.

حجت الاسلام سید محمد عبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یکی از راهبردهای نظام سلطه را در هم شکستن محور مقاومت عنوان کرد و اظهارداشت: وقتی کشورهای اسلامی کنار هم قرار گیرند دشمن نابود می‌شود.

وی با اشاره به نقش و اهمیت فرهنگ مقاومت به عنوان عاملی تعیین کننده در عرصه معادلات منطقه یادآور شد: امروز محور مقاومت توانسته به یک الگوی پایدار و تأثیرگذار در منطقه و فرامنطقه تبدیل شود.

امام جمعه اهواز فرهنگ مقاومت را برخاسته از باور دینی دانست و افزود: منافع ملی در جهان امروز در مرزهای جغرافیایی محصور نمی‌شود.

وی اظهار کرد: یکی از دلایلی که آمریکا در خارج از مرزهای خود هزینه می‌کند همین است چرا که می‌داند منافع و امنیتش محصور در چارچوب مرزهای خودش نیست.

وی ادامه داد: جریان سلطه برای در هم شکستن مقاومت از ابزارهای مختلف استفاده می‌کند که یکی از این ابزارها، نظامی است که آمریکای جهان‌خوار همواره از این قدرت سخت و نظامی استفاده می‌کند و در هشت سال دفاع مقدس شاهد آن بودیم.

موسوی فرد افزود: ابزار دیگر سیاسی است که جریان سلطه موجی از فشارهای سیاسی را به صورت هماهنگ و مستمر علیه کشورهای محور مقاومت استفاده می‌کند.

وی ابزار سوم نظام سلطه را اقتصادی عنوان کرد و گفت: این ابزار گلوگاه‌های تنفسی جریان مقاومت را هدف قرار می‌دهد و مردم ما نیز آن را به خوبی لمس کرده‌اند.

امام جمعه اهواز افزود: ابزار دیگر رسانه و فضای مجازی است و این همچون ارتش قدرتمند بدون خونریزی موجب شکست یک کشور می‌شود.

وی گفت: پنجمین ابزار نظام سلطه علمی و صنعتی است که غرب با توان علمی که از خود بروز داده در اذهان بسیاری به یک بت علمی تبدیل شده و این در حالی است که زمانی ما حرف اول دنیا را در علم می‌زدیم اما به علت تنبلی برخی مسئولان امروز در جایگاه قبلی خود قرار نداریم.

وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی بیان کرد: اسراف حرام است چرا که برای کالاهای تولیدی زحمت زیاد کشیده شده و می‌توان گفت بخش قابل توجهی از فشارهای اقتصادی به خاطر رعایت نکردن الگوی مصرف است.

موسوی فرد با تاکید بر اینکه باید خرد و کلان زندگی ما براساس دستورات خداوند، اهل بیت عصمت و طهارت باشد، توضیح داد: تمام برنامه‌های خدا بر اساس حکمت است و هیچ دستوری از سوی خداوند بدون حکمت نیست.

وی اضافه کرد: یکی از دلایلی که خداوند پوشش اسلامی را واجب کرده است به خاطر جلوگیری از ظهور ناهنجاری‌های اخلاقی و حفظ امنیت اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: منشأ بسیاری از مزاحمت‌هایی که متوجه بانوان است به خاطر نوع پوشش خود آنهاست و بخش قابل توجهی از ناهنجاری‌های پوششی متوجه مردان است.

وی گفت: بارها شنیده شده بانوان گله داشته‌اند که همسرم از من خواسته بی حجاب باشم.