تاریخ انتشار خبر: 15 اسفند 1397 | 22:54:46
کد خبر : 4628
یادداشتی ازمهردادپرویزی:

رد استیضاح شهردار اهواز به ضرر مردم !

زاگرس نشینان-بااستیضاح نشدن شهردار اهوازباز هم مردم شهر متضررشدند؛پس از گذشت چند ماه از طرح سوال یکی از اعضای شورامیگذرد متاسفانه اعضاي شوراي شهر اهواز نتوانستند روند عادي استیضاح شهردار را اعمال و اجرا نمايند همين امر زمينه را‌ براي اعمال نفوذ افرادي از بيرون شورا فراهم ساخت و شورا را در استیضاح شهردار کاملاً […]

زاگرس نشینان-بااستیضاح نشدن شهردار اهوازباز هم مردم شهر متضررشدند؛پس از گذشت چند ماه از طرح سوال یکی از اعضای شورامیگذرد متاسفانه اعضاي شوراي شهر اهواز نتوانستند روند عادي استیضاح شهردار را اعمال و اجرا نمايند همين امر زمينه را‌ براي اعمال نفوذ افرادي از بيرون شورا فراهم ساخت و شورا را در استیضاح شهردار کاملاً ناکام کرد!!؟

جلسه اول استیضاح

عدم شرکت ۵ عضو شورا در جلسه اول استیضاح ( ایزدی – موسی پور – کعب عمیر – موسوی زاده – موسوی نژاد ) در جلسه استیضاح شهردار اهواز، جلسه شورا را از حد نصاب انداخت ! سوال اينست چرااين اتفاق افتاد!!؟

چرا اين ۵ عضو شورا در جلسه راي گيري شورا شرکت نکردند !!

اعمال نفوذ و دخالت هاي بيرون از شورا ، باعث شد که این پنج عضو موافق استیضاح در جلسه حضور پیدا نکنند چون برایشان مثل روز روشن بود که استاندار محترم به صراحت اعلام نموده بودند که موافق استیضاح نیست و به ماجرای استیضاح قانونی به صورت غیر قانونی ورود کردند.

جلسه دوم استیضاح

در جلسه دوم استیضاح هر سیزده نفر اعضای شورای اهواز حاضر گردیدند و این بار جلسه لغو نگردید؛ولی اتفاقی افتاد که که تمامی حضار در هنگام رای گیری انگشت به دهن ماندند و آن این بود که چهار نفر باباپور_ حاجتی _ جهانبخشی _ ایزدی که پای برگه استیضاح را امضا نموده بودند اینبار رای به عدم استیضاح دادند !

در بیان یکی از این چهار عضو مخالف استیضاح آمد که هم اکنون استیضاح به صلاح اهواز نیست و نباید در ایام عید شهر را بدون شهردار رها نمود !

خطاب به این دوستان عرض مینمایم عید هم خواهد آمد و شهر چه با شهردار و چه بی شهردار هیچ فرقی نخواهد کرد امیدوارم بعد از تعطیلات نوروز سر حرف خود بمانید و پای امضای استیضاح خود باشید.

اعضای شورای شهر اهواز در استیضاح شهردار اهواز مثل عدم اجراي پروژه هاي عمراني براي رفع مشکلات شهر ناکام ماندند حال بايد منتظر ماند آيا اعضاي شوراي شهر اهواز مي توانند بارديگر به اجماع برسند و براي استیضاح شهردار از خود گذشت نشان دهند يا خير!!

در حال حاضر مردم شهر اهواز از وضعيت حاکم بر شوراي شهر بسيار نگرانند چون در شهر اهوازشايعات بسياري وجود دارد يک عده مي گويند اعضاي شوراي شهر به جاي دل نگراني براي شهر و مردم شهر بيشتر به فکر فلان مسئول و فلان فرد ذي نفوذ هستند و تلاش دارند شهردار باب دل و خواسته اين افراد را انتخاب نمايند ، آقايان اعضاي شورا: کمتر از سه سال به عمر شوراي پنجم باقي مانده است‌.

آيا وقت آن نرسيده براي يک بار هم شده به فکر مشکلات شهر و مردم باشيد و براساس خواسته های مردم شهردار را استیضاح نماید و فردی لایق و شايسته را برای شهرداری اهواز انتخاب کنيد تا در اين سه سال باقي مانده مشکلات شهر حداقل کمتر شود !

مردم عملکرد امروزتان را هرگز فراموش نخواهند کرد پس بالاغيرتاً چه در استیضاح چه در انتخاب شهردار فقط به فکر رفع مشکلات شهر باشيد نه اينکه به فکر این باشند با رفتن شهردار فلان سازمان را که با لابی و سفارش به نزدیکان خود رسیده را از دست دهند یا براي مسرت و خوشحالي يک عده ، مشکلات شهر را فراموش و فدا نمائيد.

با اين روند ي که در شوراي شهر اهوازحاکم شده است اجماع اعضاي شورا ي شهر براي استیضاح و انتخاب شهردار بسيار بعيد به نظر مي رسد و مردم هم بسيار از وضعيت موجود نگرانند اميدواريم بزرگان شهرستان اهواز پادرمياني نمايند تا زمينه براي استیضاح شهردار فعلی و انتخاب شهردار جدید بدور از هياهوها و اعمال نفوذها فراهم شود تا مردم شهر بيش از اين متضرر نشوند !!؟