تاریخ انتشار خبر: 17 تیر 1396 | 04:41:41
کد خبر : 529

رباط حضرت سلیمان: منطقه خوش آب و هوا، با چشم اندازه های بی نظیر

کمی آنطرف شهر اهواز، کمتر از ۲۰۰ کیلومتری آن، ناگهان دمای ۵۰ به بالای اهواز شکسته شده و دمای پایین و هوایی مطبوع روح و جسم آدمی را نوازش می دهد. به باغملک که رسیدی، که بالاتر که رفتی از گسله ای با کوه های سر به اوج، روبرو می شوی، از کوه چشمه ها […]

کمی آنطرف شهر اهواز، کمتر از ۲۰۰ کیلومتری آن، ناگهان دمای ۵۰ به بالای اهواز شکسته شده و دمای پایین و هوایی مطبوع روح و جسم آدمی را نوازش می دهد.

به باغملک که رسیدی، که بالاتر که رفتی از گسله ای با کوه های سر به اوج، روبرو می شوی، از کوه چشمه ها سرازیرند و هر چه جلوتر می روی مناظر طبیعت بکر پیش رویت می آید.

بسیاری از گردگشگران یا با موبایل و یا با دوربین از مناظر عکس می گیرند. حضرت سلیمان، با هوای مطبوع و چشمه های جاری، و چشم اندازه های بی نظیر مسافرتی به یاد ماندنی را برای گردشگران به همراه دارد.

رباط حضرت سلیمان در فاصله تقریبی ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان و ۱۵ کیلومتری شرق باغملک قرار دارد.

رباط از نظر لغوی کلمه‌ای عربی است که در گذشته به مکانی که محل اقامت کاروانسراها و سربازخانه‌ها بوده اطلاق می‌شده است اما به مرور زمان و به دلیل کم شدن کاروان‌ها به مکان ثابت تبدیل شده است.

روستای گردشگری رباط با وجود درختان متنوعی نظیر بلوط، بن و کلخونگ، باغ‌های انار، انگور و آلو سیاه، کوه‌های سربه فلک کشیده و رودخانه جاری زرد دارای طبیعتی خاص و دلپذیر می‌باشد و سالانه هزاران نفر به این منطقه گردشگری قدم می‌نهند. منطقه گردشگری رباط علاوه بر جاذبه‌های طبیعی دارای جاذبه‌های مذهبی نظیر امامزاده حضرت سلیمان است که وجود این زیارتگاه در این روستا ی گردشگری یکی دیگر از دلائل بازدید گردشگران می‌باشد.

منصور محرابی فرد