تاریخ انتشار خبر: 14 مهر 1398 | 17:29:40
کد خبر : 6501
۱۵۲۵ دستگاه کمباین برای برداشت محصولات کشاورزی در خوزستان نیاز است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به نیاز استان به ۱هزار و ۵۲۵ کمباین برای برداشت محصولات گفت: اطلاع رسانی به موقع جهت انجام اقدامات پیش از سیل و برداشت‌های به موقع بسیار مهم است.

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که سیل فروردین ماه از نظر شدت و مدت کم نظیر بود اظهار داشت: در سیلاب اخیر دبی ۸ هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه نیز ثبت شد. وی به لزوم کسب تجربه از سیل […]

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که سیل فروردین ماه از نظر شدت و مدت کم نظیر بود اظهار داشت: در سیلاب اخیر دبی ۸ هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه نیز ثبت شد.

وی به لزوم کسب تجربه از سیل امسال برای پیشگیری از چنین حوادثی تاکید کرد و افزود: امسال مخازن آبی در خوزستان نسبت به سال گذشته ۳برابر افزایش داشته که با بارندگی در آینده ممکن است شاهد سیلاب باشیم.

چنگلوایی به عدم کشت تابستانه در ۵۰هکتار از اراضی کشاورزی استان به دلیل عدم لایروبی کانالهای اصلی اشاره کرد و گفت: با اقداماتی همچون لایروبی انهار، ترمیم سیل بندها، لایروی زهکش‌ها سازه‌ای می‌توان از سیلاب جلوگیری کرد.

ایشان  به تداخل زمانی برداشت ذرت و شلتوک در استان اشاره کرد و ادامه داد: برداشت این دو محصول همزمان با بارندگی‌های پاییزه است بنابراین برنامه ریزی‌ها طوری صورت بگیرد که برداشت به موقع انجام شود و افت قیمت به وجود نیاید همچنین گندم به موقع در این اراضی کشت گردد.

کیخسروچنگلوایی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان درپایان  با بیان این که ۱هزار و ۵۲۵ دستگاه کمباین برای برداشت محصولات در خوزستان نیاز است گفت: اطلاع رسانی به موقع جهت انجام اقدامات پیش از سیل و برداشت های به موقع بسیار مهم است همچنین وضعیت موجودی مخازن سد ها باید روزانه بررسی شود.