تاریخ انتشار خبر: 7 فروردین 1401 | 07:37:35
کد خبر : 12612
استاندارخوزستان:

دولت قبل نسبت به حق‌آبه خوزستان بی توجهی کرد/در حوزه کرخه باید مدیریت کشت تابستانه صورت گیرد

استاندار خوزستان گفت: در دولت اصلاحات آقای روحانی نسبت به حق‌آبه خوزستان و چهارمحال بی توجهی شد که اکنون جلو آن گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛صادق خلیلیان با اشاره به وضعیت حق آبه خوزستان و چهار محال و بختیاری، اظهار کرد: در دولت اصلاحات آقای روحانی نسبت به حق آبه خوزستان و چهارمحال بی توجهی شد که اکنون جلو آن گرفته شده است.
وی افزود: بنده در جلسه هیئت دولت بر سهم و حق آبه استان خوزستان تاکید کردم کهن خوشبختانه در دولت مردمی و انقلابی آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم به ویژه در سفر به استان بر حق آبه خوزستان تاکید شده است.
استاندار خوزستان ادامه داد: تولید محصولات کشاورزی در سطح استان خوزستان با توجه به حجم زیاد کشت پاییزه در سطح مطلوبی قرار دارد.
خلیلیان درباره وضعیت مخازن سد های خوزستان گفت: خوشبختانه وضعیت آب مخازن سدهای حوزه کارون و دز (کارون بزرگ) که از سرشاخه‌های استان چهارمحال و بختیاری تأمین می شود نسبت به ابتدای فصل پاییز افزایش یافته و خوب است.
وی افزود: در حوضه رودخانه کرخه که سرشاخه‌های آن استان های لرستان، ایلام و کرمانشاه است بدلیل کاهش بارندگی در استان های مذکور وضعیت آب مناسب نیست و باید مدیریت کشت تابستانه صورت گیرد.