تاریخ انتشار خبر: 21 اردیبهشت 1397 | 18:44:44
کد خبر : 2583

دولت روحانی جواب حمایت مردم خوزستان را می دهد

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری عصر پنجشنبه به خوزستان سفر کرد و در ابتدا از آخرین وضعیت شستشوی مقره ها و مرکز کنترل جنوب غرب کشور در نیروگاه رامین و همچنین آخرین روند عملیات اجرایی مترو اهواز بازدید کرد. احیای این نخلستانها دردستورکار است نوبخت گفت: به منظور احیاء دوباره نخلستان های شادگان ۱۵۰میلیارد […]

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری عصر پنجشنبه به خوزستان سفر کرد و در ابتدا از آخرین وضعیت شستشوی مقره ها و مرکز کنترل جنوب غرب کشور در نیروگاه رامین و همچنین آخرین روند عملیات اجرایی مترو اهواز بازدید کرد.

احیای این نخلستانها دردستورکار است

نوبخت گفت: به منظور احیاء دوباره نخلستان های شادگان ۱۵۰میلیارد ریال برای مطالعه و اجرای طرح انتقال آب از رودخانه کارون به جراحی در نظر گرفته شده است.
وی افزود:بدلیل اهمیت موضوع از مواد ۱۲ و ۱۳ برنامه بودجه و از اعتبارات ویژه بخصوص ماده ۱۲ می توانیم اعتبارات خاصی برای برطرف شدن مشکل آب نخلستان های شادگان اختصاص دهیم تا این منطقه را دوباره احیا کنیم.
نوبخت ادامه داد: انتقال آب به شادگان از ۲ روش مورد بررسی قرار گرفت که راه نخست انتقال آب از حوزه رودخانه کارون به رودخانه های مارون و جراحی و روش دوم انتقال آب به شادگان از کانال ویژه کانون ریزگردها است.
وی افزود : برای برطرف کردن مشکل آب به نخلستان های شادگان به صورت ویژه و سریع سعی می کنیم با انتقال آب از رودخانه کارون به کانال ریزگردها و انتقال آن به نهر منصوره و جراحی آب کشاورزی و نخلستان های منطقه را تامین کنیم.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در گام نخست مهار ریزگردها از ۴۲ هزار هکتار زمین های کانون ریزگرد تاکنون ۳۵ هزار هکتار آن زیر کشت نهال قرار گرفته و اکثر نهال ها نیز سبز شده است.

نوبخت گفت: یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای نهال کاری در مناطق فوق بحرانی ریزگردهای خوزستان هزینه شده و در حدود ۲ هزار میلیارد ریال نیز برای نهر و کانال انتقال آب از کارون اختصاص می یابد که از آن برای احیای نخلستان های شادگان به صورت فوری نیز استفاده می شود.

معاون رییس جمهور از کانون ریزگردها در اهواز بازدید کرد

محمدباقر نوبخت با حضور در محل کانون های فوق بحرانی ریزگرد در جنوب شرقی اهواز از نزدیک در جریان نحوه اجرای طرح ملی مهار کانون های ریزگرد در این شهرستان قرار گرفت.

در این بازدید خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها و مراتع کشور، استاندار خوزستان، رییس سازمان منابع طبیعی و جمعی دیگر از مسوولان استانی، سخنگوی دولت را همراهی کردند.

جواب حمایت مردم خوزستان را می دهیم

نوبخت با اشاره به شعار مردم اهواز در حمایت از روحانی در سال ۹۵ (ما که هوا نداریم؛ ولی هواتو داریم) گفت: جزای خوبی مردم خوزستان جز خوبی نیست و همه همت دولت این است که نسبت به این مردم که هوای دولت را داشته و دارند، هوای آن ها را داشته باشد.

وی ادامه داد: داشتن هوا حق مردم این استان بوده و دولت برای این موضوع و نیز جبران احسان این مردم، بیشترین اعتبار را در بحث زیرساخت ها و اقدامات عمرانی در نظر گرفت که البته در مقیاس نیازهای استان کافی نیست.

معاون رییس جمهوری یادآور شد: بودجه در نظر گرفته شده برای استان به دلیل ظرفیت این استان و طرح ها و پروژه های اولویت داری موجود صورت گرفته و دولت در محدوده توان بودجه ای خود تلاش کرده نسبت به این مردم مضایقه نکند.

نوبخت ادامه داد: تلاش می کنیم همراه با آن چه بر زبان می آوریم، در حد توان ارادت و نگاه متمایز خود را نسبت به خوزستان به دلیل ایثار این مردم در عمل اجرایی کنیم.