تاریخ انتشار خبر: 4 دی 1398 | 22:08:06
کد خبر : 7784

دستگاه‌های غیرفعال در ستاد تسهیل خوزستان به دادستانی معرفی می‌شوند

معاون هماهنگی امو اقتصادی استانداری خوزستان گفت: دستگاه‌هایی که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان برای رفع مشکلات همکاری و مشارکت ندارند به دادستانی کشور معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدنوراله حسن زاده معاون هماهنگی امو اقتصادی استانداری خوزستان  در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان در سرسرای سازمان صمت در اهواز بیان کرد: اگر دستگاهی در خوزستان مصوبات ستاد تنظیم بازار استان را اجرا نکند و مشارکتی در حل مشکلات بخش تولید این استان نداشته باشد از دادستانی کشور درخواست کرده ایم که با معرفی این دستگاه با آنها برخورد شود و دادستانی کشور نیز قبول کرده است.

وی در ادامه با اشاره به نحوه مشارکت بانک ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در خوزستان گفت: کارگروهی با حضور نمایندگانی از معاونت اقتصادی استانداری خوزستان، سازمان صمت خوزستان و بانک ها ایجاد شود تا عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی این استان بررسی، و نتیجه آن در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان ارزیابی و پیگیری شود.

معاون مالی و اداری شرکت سیمان کارون نیز در این نشست با بیان مشکلات این شرکت افزود: از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان تقاضا داریم که درخواست تمدید ماده ۲۰ رفع موانع تولید برای این شرکت را در امسال لحاظ کند.

ابراهیم محمد زاده با بیان اینکه امسال این ماده تمدید نشده است، گفت: تقاضا داریم با تمدید این ماده و کمک به بخش تولید امکان پرداخت بدهی ارزی خود را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه  شرکت سیمان کارون ۲۰۰ کارگر دارد  و به تامین اجتماعی بدهکار هستیم افزود:برای پرداخت بدهی خود از بیمه تامین اجتماعی تقاضا کردیم بدهی بیمه این کارگران را در ۶۰ قسط پرداخت کنیم که بیمه تامین اجتماعی با شرط تصویب ستاد تسهیل استان این درخواست را قبول می کند.

در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان مصوب شد که شرکت سیمان کارون بدهی بیمه خود را در ۶۰ قسط پرداخت کند.

محمد زاده افزود: حساب های این شرکت توسط شرکت برق به دلیل بدهی مسدود شده این در حالی است که در ستاد تسهیل خوزستان مصوب شد این شرکت بدهی جاری خود را امسال پرداخت کند و پس از تنفس تا پایان اسفند ماه امسال از فروردین سال آینده بدهی خود را در ۱۰ قسط پرداخت کند که متاسفانه شرکت برق این مصوبه را اجرا نکرده است.

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان بر اجرای مصوبه قبلی این ستاد از سوی شرکت برق تاکید کرد.

محمد زاده بیان کرد: کارشناسان ما به دنبال پیگیری اجرای دستور محیط زیست مبنی بر رفع آلایندگی این شرکت در منطقه هستند.

معاون مالی و اداری شرکت سیمان کارون ادامه داد: به دلیل ایجاد آلایندگی، این شرکت به پرداخت یک درصد فروش خود به اداره کل مالیات خوزستان به مدت یک سال جریمه شده است.

در این نشست نحوه عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات به بخش تولید و مشکل کارخانه سیمان خوزستان با شرکت آبفای هفتکل و خوزستان بررسی شد.